Haftanın Öne Çıkan NFT Haberleri (1-8 Ocak)

haftanin one cikan nft haberleri 1 8 ocak

NFT sektörü 2021 yılında oldukça popülerdi. 2022 yılının ilk haftasında ise durum aynı. 2022 yılda da NFT sektörüne olan ilgi hız kesmeden devam ediyor. Şimdi birlikte 2022 yılının ilk haftasında yaşanan NFT haberlerine göz atalım;

  • GameStop NFT Platformu için Yeni Ortaklıklar Kuracak
  • Ünlü Oyun Şirketi Konami, NFT Sektörüne Adım Attı
  • Australian Open Tenis Turnuvası Metaverse’e Geliyor
  • Quentin Tarantino’nun NFT’leri Davaya Rağmen Yayınlanacak

1-GameStop NFT Platformu için Yeni Ortaklıklar Kuracak

GameStop, NFT ve Blockchain çalışmaları için iş ilanı yayınlamış ve dikkatleri üzerine çekmişti. Son olarak Wall Street Journal‘da yayımlanan bir rapora göre GameStop, sektörden 20’yi aşkın kişiyi işe aldı ve yeni ortaklıklar için görüşmeler yapıyor.

haftanin one cikan nft haberleri 1 8 ocak 2

GameStop, teknolojiyi paylaşmak, Blockchain ve NFT teknolojisini kullanan oyunların yanı sıra, diğer NFT ile ilgili projelerin geliştirilmesi için iki kripto şirketiyle de ortaklık imzalamaya yakın.

Haberin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

2-Ünlü Oyun Şirketi Konami, NFT Sektörüne Adım Attı

Japonya merkezli oyun şirketi Konami de katıldı. Japon oyun geliştirici şirket, Castlevania serisinin 35. yıldönümünü kutlayan klasik bir dizi NFT’yi piyasaya süreceğini açıkladı.

haftanin one cikan nft haberleri 1 8 ocak 4

Konami, oyun serisinden ilham alan, bazıları klasik oyun görüntüleri ve müzikleri kapsayan, bazıları ise tanıdık franchise çizimlerine dayanan 14 adet özel NFT yayınlayacak. Ayrıca 12 Ocak tarihinde piyasaya sürülecek Ethereum tabanlı NFT’ler, NFT platformu OpenSea üzerinden alıcıları ile buluşacak.

Haberin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

3-Australian Open Tenis Turnuvası Metaverse’e Geliyor

Grand Slam tenis turnuvasından ilki olan Australian Open, metaverse dünyasına geliyor. Ünlü turnuva, metaverse platformu Decentraland‘daki yarışma için sanal bir etkinlikle birlikte, turnuva sahasının yüzeyindeki küçük parçalara eşit sayıda olan 6.776 adet NFT koleksiyonunu piyasa sürecek.

haftanin one cikan nft haberleri 1 8 ocak

Turnuvanın 600 maçından kazanılan her atış, koleksiyonun NFT’lerinden birine karşılık gelecek. Yapılan basın açıklamasına göre, NFT sahipleri noktanın, sanal giyilebilir cihazların ve Australian Open ürünlerinin görüntülerini içeren bir airdrop alacaklar.

Haberin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

4-Quentin Tarantino’nun NFT’leri Davaya Rağmen Yayınlanacak

Ünlü yönetmen Quentin Tarantino, Quentin Tarantino’nun “Pulp Finction” NFT‘leri davaya rağmen açık artırılmaya çıkarılacak.

haftanin one cikan nft haberleri 1 8 ocak 3

Öyle ki 7 NFT koleksiyonu, 17 Ocak’ta başlayan ayrı tarihlerde açık artırmaya çıkarılacak. Son müzayede ise 31 Ocak’ta yapılacak.

Haberin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Son olarak geçtiğimiz haftanın NFT haberlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 498.031,68 TL 3,69%
ethereum
Ethereum (ETH) 33.227,42 TL 5,04%
tether
Tether (USDT) 13,37 TL 0,19%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.151,94 TL 6,25%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,37 TL 0,07%
cardano
Cardano (ADA) 14,17 TL 0,49%
solana
Solana (SOL) 1.292,90 TL 9,45%
xrp
XRP (XRP) 8,21 TL 3,24%
terra-luna
Terra (LUNA) 874,00 TL 0,79%
polkadot
Polkadot (DOT) 251,42 TL 7,58%
Bağlantıyı kopyala