bitcoinBTC/TRY
1.121.018,46 TL 1,41%
ethereumETH/TRY
60.484,81 TL 0,43%
tetherUSDT/TRY
28,90 TL 0,13%
bnbBNB/TRY
6.623,65 TL 0,41%
xrpXRP/TRY
17,74 TL 0,28%
solanaSOL/TRY
1.767,94 TL 0,31%
usd-coinUSDC/TRY
28,90 TL 0,12%
staked-etherSTETH/TRY
60.503,89 TL 0,41%
cardanoADA/TRY
11,16 TL 1,50%
dogecoinDOGE/TRY
2,44 TL 0,33%

Paylaş

Haftanın En Önemli NFT Haberleri

haftanin onemli nft haberlerir

NFT dünyasına giriş yapmaya devam ediyor. Şimdi birlikte bu hafta NFT sektöründe hangi gelişmeler yaşanmış birlikte inceleyelim.

  • Dünyanın Vatandaşlık Alan İlk Robotu Sophia, NFT Koleksiyonu Yayınladı
  • Kanye West’in Yeezus Markası, NFT Odaklı Ticari Marka Başvurusu Yaptı
  • Bored Ape Yacht Club NFT Satış Fiyatları, Yüzde 60 Düştü
  • Johnny Depp NFT Fiyatları, Dava Sonrasında Arttı
  • Ice Cube NFT Koleksiyonunu Çeşitlendiriyor

Dünyanın Vatandaşlık Alan İlk Robotu Sophia, NFT Koleksiyonu Yayınladı

Hong Kong merkezli Hanson Robotics tarafından geliştirilen robot Sophia’ya Ekim 2017’de Suudi Arabistan tarafından vatandaşlık verilmişti. Dünyada vatandaşlık alan ilk robot olan Sophia, yeni nesil teknolojilere ayak uydurdu ve NFT koleksiyonu çıkardı.

haftanin en onemli nft haberleria

Robot Sophia’nın Twitter’da yaptığı duyuruyla, OpenSea’de NFT koleksiyonu Baby Singularities’i yayınladığını duyurdu. Sophia, bu projede sanatçı Percy Lau ile iş birliği yaptı.

Haberin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Kanye West’in Yeezus Markası, NFT Odaklı Ticari Marka Başvurusu Yaptı

NFT sektörünün gelişme kaydetmesi ile beraber hedef kitleleriyle etkileşim kurmanın yeni yollarını arayan kullanıcılar, markalar, kuruluşlar ve kurumlar tarafından giderek daha fazla NFT odaklı ticari marka başvuruları yapılıyor.

haftanin en onemli nft haberlerit

Bu kez ticari marka başvurusunda bulunan isim Kanye West’in Yeezus markası oldu. Kanye West’in Yeezus markasıNFT alanına olası bir geçişi gösteren 17 ticari marka başvurusunda bulundu.

Haberin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Bored Ape Yacht Club NFT Satış Fiyatları, Yüzde 60 Düştü

NFT sektörünün en popüler koleksiyonlarından birisi olan Bored Ape Yacht Club (BAYC) NFT’leri, mayıs ayında kripto para piyasasında yaşanan düşüşten etkilenerek yüzde 60 oranında bir düşüş yaşadı.

haftanin en onemli nft haberlerie

Bored Ape Yacht Club’ın (BAYC) NFT satış fiyatı, mayıs ayında 200.000 doların altına geriledi.

Haberin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Johnny Depp NFT Fiyatları, Dava Sonrasında Arttı

NFT pazar yeri OpenSea üzerinde yer alan Johnny Depp’in isimlendirilen NFT koleksiyonunun fiyatı arttı.

haftanin en onemli nft haberlerie

Bir süredir devam eden ve medyada canlı olarak yayınlanan Johnny Depp ve Amber Heard arasındaki dava sona ermişti. Davayı kazanan taraf olan Johnny Depp’in “Asla Gerçeklerden Korkma” NFT’lerinin fiyatı kazanılan dava sonrasında 0.52 Ethereum’a (ETH) yükseldi.

Haberin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Ice Cube NFT Koleksiyonunu Çeşitlendiriyor

Amerikalı ünlü rapçi ve aktör O’Shea Jackson Sr. ya da herkes tarafından tanınan ismiyle Ice Cube, son dönemde kriptoya destekleriyle biliniyor. Ice Cube yaptığı son açıklamada NFT koleksiyonunu çeşitlendireceğini açıkladı.

haftanin en onemli nft haberleriff

Haberin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala