Günlük Yakılan ETH Miktarı, İki Gündür Rekor Kırıyor

gunluk yakilan eth miktari iki gundur rekor kiriyor 2

29 Ekim günü erken saatlerde yeni bir ATH belirleyen Ethereum (ETH), 4.416 dolar seviyesine çıktı. Yaptığı yükseliş ataklarıyla adından söz ettiren ETH’nin yakım verileri de oldukça dikkat çekici. Son verilere göre, günlük olarak yakılan ether miktarı, iki gün üst üste rekor kırdı.

Günlük Yakılan ETH Miktarı 30.000’i Aştı

Ağustos başında çıkan EIP-1559 yükseltmesinin bir sonucu olarak, 27 Ekim Çarşamba günü, yaklaşık 14.820 ETH yakıldı. Perşembe günü de 16.800’den fazla ETH yakıldı. Sonuç olarak, iki gün üst üste 30.000’den fazla ether yakılması rekoru da beraberinde getirdi.

gunluk yakilan eth miktari iki gundur rekor kiriyor
EIP-1559’dan sonra günlük yakılan ETH miktarı

Toplam yakılan ether miktarı, daha önce yakılan 668.000 ETH’nin üzerine eklenmiş oldu.

Ağustos ayının başlarında yapılan EIP-1559 yükseltmesi, tüm ücretlendirme sistemini daha güvenilir hale getirdi. Ayrıca her yeni blokta işlem ücretlerinin bir kısmını yakarak Ethereum’un para politikasını değiştirdi. Sonuç olarak, günlük net ether emisyonu iki gün üst üste negatif oldu. Blok grafiği, Ethereum’un günlük net ihracının, EIP-1559’un etkinleştirilmesinden bu yana genel olarak dezenflasyon eğiliminde olduğunu gösteriyor.

CoinMarketCap verilerine göre, Ethereum’un haberin yazımı itibariyle 4.342 dolardan alıcı bulduğunu da belirtelim.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 702.345,80 TL 6,60%
ethereum
Ethereum (ETH) 60.422,76 TL 9,27%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 8.044,72 TL 6,81%
tether
Tether (USDT) 13,70 TL 0,18%
solana
Solana (SOL) 2.784,39 TL 10,24%
cardano
Cardano (ADA) 20,14 TL 11,75%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,70 TL 1,09%
xrp
XRP (XRP) 11,47 TL 7,95%
polkadot
Polkadot (DOT) 396,56 TL 9,16%
terra-luna
Terra (LUNA) 937,13 TL 7,26%
Bağlantıyı kopyala