bitcoinBTC/TRY
1.267.000,93 TL 3,91%
ethereumETH/TRY
65.131,21 TL 1,31%
tetherUSDT/TRY
28,95 TL 0,11%
bnbBNB/TRY
6.657,89 TL 0,39%
xrpXRP/TRY
18,15 TL 2,55%
solanaSOL/TRY
1.810,08 TL 3,35%
usd-coinUSDC/TRY
28,91 TL 0,07%
staked-etherSTETH/TRY
65.083,78 TL 1,44%
cardanoADA/TRY
13,00 TL 11,87%
dogecoinDOGE/TRY
2,92 TL 12,30%

Paylaş

Güney Kore’de Yerel Sevgililer Günü NFT AirDrop’una Yoğun İlgi

guney korenin yerel sevgililer gunu nft airdropuna yogun ilgi3

Güney Kore‘de bir market, White Day için NFT Airdrop etkinliği yaptı. Marketin duyurusuna akın eden Güney Koreliler sevgililer günü mahiyetinde geçirdikleri 14 Mart White Day’de 20 binden fazla başvuru yaptılar.

Japonya ve Kore kültürlerinde sevgililer gününe eş değer şekilde kutlanan White Day, bu yıl Güney Kore’de ilginç bir kripto olayı ile geçti. Partnerlerin 14 Şubat’taki jestine karşılık vererek geçirdikleri günde, market, sanatçı LayLay tarafından tasarlanan mevcut üç koleksiyondan 314 mevcut NFT‘yi kampanyaya dahil etti.

Müşteriler NFT’lerden birini alma şansı edinmek için marketten bir ürün alarak Airdrop etkinliğine katıldı.

Sevgililer Günü NFT Airdrop’u İkinci Başarı

White Day NFT başvurularının yüzde 60’ından fazlası, 20’li ve 30’lu yaşlarındaki müşterilerden geldi. Bu yaş grubu, ülke nüfusunun yüzde 10’undan fazlasına karşılık gelen kripto kullanıcısının yarısını aşıyor. Market böylece başarılı bir kampanyaya imza atmış oldu.

Marketin ayrıca daha önce de benzer bir kampanya gerçekleştiği bildirildi. Müşteriler, belirli bir sandviç ve öğle yemeği menüsü satın almasıyla token elde etmişti. Kampanyada kripto para projesi MiL.k ile ortaklık yapan market sandviç satışlarında yüzde 37.4’lük bir artış yakalamıştı.

Hasan Selçuk Turan

Hasan Selçuk Turan

Hasan Selçuk 1991’de Ankara’da doğdu. İlköğretim ve lise sürecini tamamlayana kadar burada hayatına devam etti. Lise yıllarından itibaren bilim-teknoloji ve medyaya ilgi duydu. 2010’da Galatasaray Üniversitesi’nde Felsefe bölümüne başlayan Hasan Selçuk, buradaki eğitimi esnasında ilgilendiği alanlara yönelik adımlar attı. Ulusal çapta yayın yapan organlarda ilk yazılarını 2014’te yayımladı. 2015’te açık öğretim ile Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünü tamamladı. Felsefede en çok yoğunlaştığı filozoflar Descartes, Spinoza ve Kant oldu. Prof. Dr. Aliye Kovanlıkaya ile bu filozofların ‘hayal gücü/imagination’ yetisini ele alışlarını ortaya koyan bir Bitirme Ödevi çalışması yaptı. Galatasaray ve Mimar Sinan Üniversitelerinden çeşitli öğrenciler ve Dr. Alber Nahum ile “Spinoza Okuma Atölyesi”nde bulundu. Akademik eğitiminde derinleşmeyle beraber hobilerine zaman ayırmayı ve sosyal hayatı da ihmal etmedi. 2016’nın Kasım ayında öğrenciliği devam ederken medyada profesyonel olarak yer almaya başladı. Dergi editörü olarak çalıştı. İlgi alanları arasına tarihi de ekleyen Hasan Selçuk’un çalışmaları düzenli yayımlanır hale geldi. 2018’de üniversiteyi çift diploma ile bitirdi, Galatasaray Üniversitesi ve Sorbonne Üniversitesi Felsefe bölümlerinden mezun oldu. Aynı yıl tüm zamanların en çok okunan ve takip edilen yazarlarından Yuval Noah Harari ile röportaj yapan Türkiye’deki birkaç gazeteciden biri oldu. Medya ve iletişim üzerine bir kariyer hedefi tasarlayan Hasan Selçuk, sunuculuk ve yeni medya hakkında çeşitli eğitimler aldı. Blokzincir ve kripto varlık dünyasıyla 2019’da tanıştı. Bu zamanlamanın oldukça geç olduğunu fark ederek hızla konu hakkındaki kapsamlı kitapları ve makaleleri zihnine işledi. İnternet yayıncılığının olmazsa olmazları olan SEO, Doğru ve Güvenilir Bilgiye Erişim, E-Ticaret, Şikayet Süreçleri ve Sosyal Medya Uzmanlığı gibi konulardaki eksik bilgilerini tamamladı. 2021’de internet ortamında Dış Haberler Editörlüğü yaptı. Haber, röportaj ve özel dosya gibi işlerini çalıştığı kurumda yayımladı. Felsefi derinlik bulduğu hemen her şeyle ilgilenebilen, derinlemesine araştırma yapmayı ve analiz etmeyi seven Hasan Selçuk, 2022 Şubat’ta Kriptomeda’ya katıldı ve Nisan sonuna kadar Kriptomeda çatısı altındaki yayın kuruluşlarına içerik hazırladı. Hasan Selçuk’un geçmişteki çalışmalarının çoğunluğuna ve Kriptomeda’daki tüm çalışmalarına internetten erişilebiliyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala