Güney Koreli Upbit, NFT Platformunu Başlattı

guney koreli upbit nft platformunu baslatti

Kripto varlık borsaları, yavaş yavaş kendi NFT platformlarını canlıya almaya başladı. Güney Koreli borsa Upbit de onlardan biri. Upbit NFT platformu, beta olarak hizmete başladı. K-pop ajansı FNC Entertainment da ilk NFT koleksiyonunu burada yayınlayacağını duyurdu.

Upbit NFT Beta Olarak Yayında

Upbit NFT platformu, Drops ve Marketplace olarak iki farklı bölümden oluşuyor. Drops, NFT’lerin açık artırmaya çıkarılacağı yer olarak açıklanabilir. Marketplace ise kullanıcıların Drops’tan satın aldıkları ya da Upbit’teki NFT çekiliş etkinliklerinden kazandıkları NFT’leriyle işlem yapmasına olanak sağlıyor. Buradaki işlem ücretinin bir kısmı NFT oluşturucusuna gidiyor.

guney koreli upbit nft platformunu baslatti 2

Upbit NFT beta sürümü şimdilik yalnızca web sitesi üzerinden kullanılıyor. İlerleyen zamanda ise mobil sürüm gelecek.

Şirket, kullanışlı ve güvenli bir NFT ticareti deneyimi sağlamayı ve ticaret platformu olarak teknolojisine ve rekabet gücüne dayalı ekosistemin genişletilmesine katkıda bulunmayı hedefliyor.

FNC Entertainment, Pangea ile birlikte oluşturduğu Moment of Artist isimli NFT koleksiyonunu Upbit NFT’de yayınlayacağını duyurdu. Koleksiyon resmi olarak 1 Aralık’ta piyasaya sürülecek. Koleksiyonda Güney Koreli sanatçıların çeşitli video içerikleri olacak.

Şirket yakın zamanda Güney Koreli ünlü K-Pop grubu BTS’nin müzik şirketi ile de ortaklık kurmuştu.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 694.814,03 TL 3,36%
ethereum
Ethereum (ETH) 52.154,74 TL 2,28%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 7.480,86 TL 6,78%
tether
Tether (USDT) 12,01 TL 0,83%
solana
Solana (SOL) 2.471,47 TL 3,38%
cardano
Cardano (ADA) 19,85 TL 0,36%
xrp
XRP (XRP) 12,48 TL 1,23%
polkadot
Polkadot (DOT) 467,45 TL 0,41%
usd-coin
USD Coin (USDC) 12,01 TL 0,69%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,61 TL 0,04%
Bağlantıyı kopyala