Güney Koreli Kripto Borsaları, Coinone’un İzinden Gidecek

guney koreli kripto borsalari coinoneun izinden gidecek

Güney Koreli kripto para platformu Coinone dün yaptığı bir açıklamayla artık harici cüzdanlar için para çekim işlemini yasaklayacağını duyurdu. Endüstri analistlerine göre; Upbit, Bithumb ve Korbit dahil olmak üzere büyük Güney Koreli kripto borsaları, Coinone’un doğrulanmamış cüzdanlara transferleri yasaklaması ile benzer önlemler alacak.

Güney Koreli Kripto Para Borsaları Coinone’u Takip Edecek

Dün belirttiğimiz üzere Coinone, kara para aklama riskini azaltmak için 24 Ocak’tan itibaren doğrulanmamış özel cüzdanlardan yapılan mevduatları reddedeceğini açıkladı. Bu açıklamanın hemen ardından Upbit, Bithumb, Korbit ve diğer tüm Kore borsalarının 25 Mart’a kadar Coinone ile benzer şekilde önlemleri alması bekleniyor. Kore hükümeti, borsaların platformlarındaki ve dışındaki kripto para işlemlerini doğru bir şekilde takip etmeleri için son tarih belirledi.

guney koreli kripto borsalari coinoneun izinden gidecek 2

Konu ile ilgili olarak Koreli Blockchain endüstrisi analisti Jun Hyuk Ahn, şunları söyledi:

Tüm Kore borsaları Mart ayına kadar bazı seyahat kuralları sistemini kullanmak zorunda kalacak. Çünkü o zaman hükümet onlar için bir son tarih belirledi. Ayrıca Coinone bunu ilk kez yaptı.

Ayrıca hatırlatmak gerekirse; Güney Koreli kripto borsası Coinone, Ekim ayında kara para aklamayla mücadele için harekete geçmişti. Buradaki yeteneklerini güçlendirmek isteyen borsa, yeni bir merkez için kolları sıvadı. Böylece Coinone Kara Para Aklamayı Önleme (AML) Merkezini kurmuştu.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
433.143,81 TL 1,53%
ethereumETH/TRY
34.184,26 TL 3,90%
tetherUSDT/TRY
17,97 TL 0,08%
usd-coinUSDC/TRY
17,93 TL 0,09%
bnbBNB/TRY
5.716,12 TL 1,33%
cardanoADA/TRY
10,08 TL 2,92%
xrpXRP/TRY
6,68 TL 2,78%
binance-usdBUSD/TRY
17,94 TL 0,00%
solanaSOL/TRY
791,17 TL 4,31%
dogecoinDOGE/TRY
1,37 TL 1,50%
Bağlantıyı kopyala