Güney Koreli Hukuk Firması, Do Kwon’a Dava Açacak

guney koreli hukuk firmasi do kwona dava acacakw

Bilindiği üzere geçtiğimiz hafta TerraUSD‘nin (UST) krizi kripto para piyasasını oldukça etkilemişti. Konu ile ilgili olarak her geçen gün yeni bir gelişme yaşanmaya devam ediyor diyebiliriz. Bu kez Güney Kore’deki en iyi hukuk firmalarından biri olan LKB & Partners, TerraUSD’nin (UST) ani çöküşünden sonra Terraform Labs kurucusu ve CEO’su Do Kwon‘a dava açmaya karar verdi.

Güney Koreli Hukuk Firması LKB & Partners’dan Do Kwon’a Dava

Terra (LUNA) cephesinde yaşanan krizin hemen arkasından Terraform Labs kurucusu ve CEO’su Do Kwon’a baskılar artmaya başladı. Munhwa Ilbo gazetesinde yer alan bir habere göre; LKB & Partners, Kwon’a dava açacak. Söz konusu raporda, UST çöküşünde para kaybettikleri için bazı LKB çalışanlarının da davaya katılabileceği belirtiliyor.

guney koreli hukuk firmasi do kwona dava acacakasd

LKB’nin ortaklarından Kim Hyeon-Kwon konu ile ilgili olarak şunları söyledi:

Hukuk firmasında ilgili yatırımcılar var ve Seul Büyükşehir Polis Teşkilatı Mali Soruşturma Birimi’nde Kwon’a karşı şikayette bulunacağız.

Elde edilen bilgilere göre; LKB & Partners, polise şikayette bulunmanın yanı sıra, Kwon’un mülklerine el koymak için Seul Güney Bölgesi Cumhuriyet Savcılığı’na geçici haciz emri çıkarmaya da karar verdi.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
319.632,79 TL 2,09%
ethereumETH/TRY
17.408,52 TL 2,26%
tetherUSDT/TRY
16,67 TL 0,11%
usd-coinUSDC/TRY
16,69 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
3.593,65 TL 3,19%
binance-usdBUSD/TRY
16,67 TL 0,27%
xrpXRP/TRY
5,22 TL 1,85%
cardanoADA/TRY
7,44 TL 2,39%
solanaSOL/TRY
543,06 TL 1,78%
dogecoinDOGE/TRY
1,11 TL 0,70%
Bağlantıyı kopyala