Anasayfa Haberler Güney Koreli Dev Borsalardan Kara Para Aklamayla Mücadelede İşbirliği

Güney Koreli Dev Borsalardan Kara Para Aklamayla Mücadelede İşbirliği

Dört büyük Güney Koreli kripto para borsası, kara para aklamayla mücadelede önemli bir işbirliğine gitti. Borsalar kullanıcıların olağandışı alım satım veya ödemeleri hakkında bilgi paylaşımı yapabilecekleri bir danışma hattı kurdu...

0
Güney Kore Kripto Para Borsası

Güney Koreli yerel haber ajansı The Korea Herald’in haberine göre, dört büyük Güney Kore merkezli kripto para borsası kara para aklamayla mücadele etmek için güçlerini birleştirdi. Bithumb, Upbit, Korbit ve Coinone’in işbirliği yaptığı ve kullanıcıların olağandışı alım satım veya ödemeleri hakkında bilgi paylaşımı yapabilecekleri bir danışma hattı kurdukları bildiriliyor.

Anında Müdehale Edilecek

Borsalardan birinin isimsiz bir temsilcisine göre, borsalar, şüpheli işlemleri anında kontrol edebilecek ve ilgili hesapları hemen engelleyebilecek. Ocak ayının başında 21 Güney Koreli kripto para borsasının yedisi bir güvenlik denetiminden geçmeyi başarabilmiş ve Güney Kore hükümetinden onay almıştı. Denetim sırasında Bithumb, Coinone ve Korbit borsalarının güvenlik önlemleri araştırmacıları memnun etmişti. Ancak, denetlenen borsaların büyük çoğunluğunun saldırılara karşı savunmasız olduğu tespit edildi.

Şu anda dünyanın en büyük ikinci büyük kripto para borsası olan Bithumb, 2018 yılının yaz döneminde ticari işlem hacimlerini doğal olmayan yöntemlerle şişirmekle suçlanıyordu. Kripto derecelendirme ve analiz servisi CER’e göre borsa, wash trading yöntemini kullandı ve işlem manipülasyonlarının bir işareti olabilecek garip aktivite artışı görüldü. Kripto para borsası Bithumb tüm bu iddiaları reddetti. Bithumb’ın yanısıra bir başka Güney Koreli kripto para borsası Upbit de üç kez işlem hacimlerini şişirmekle suçlandı. Devam eden yasal soruşturmaya rağmen, borsa tüm suçlamaları reddediyor.