Güney Koreli Bankacılık Devi Kripto Para Borsalarına Bankacılık Hizmeti Sunacak

guney koreli bankacilik devi kripto para borsalarina bankacilik hizmeti sunacak

Kookmin (KB), kurumsal yatırımcılar için kripto varlık yönetimi hizmetini önümüzdeki ay itibariyle başlatmayı planlıyor.

Güney Kore’nin en büyük ticari bankalarından biri olan KB’den bir yetkili, kripto para borsalarının da dahil olduğu kurumsal müşteri kitlesine dijital varlık yönetimi hizmeti sunmaya başlayacaklarını söyledi.

KB, Kore Dijital Varlık (KODA) adlı yeni bir firma ile birlikte, blokzinciri hızlandırıcısı Hashed ve blokzinciri yatırımcısı Haechi Labs’e açıklanmayan miktarlarda yatırım yaptı. KODA, önümüzdeki aydan itibaren kurumsal firmalara hizmet vermeye başlayacak.

B2B Dijital Varlık Bankası Olarak Hizmet Verecek

KODA’nın geliştiricileri, kripto varlıklara sahip kurumsal işletmeler için bir B2B dijital varlık bankası olarak hizmet vereceğini söylüyor. KODA’nın sunduğu hizmetler arasında Kara Para Aklamayı Önleme (AML) çözümleri, OTC hizmetleri, kripto varlık tröstleri ve vergi ve yasal uyum araçları yer alıyor.

KODA başlangıçta sadece Bitcoin ile hizmet verecek. İlerleyen zamanlarda ise Ethereum’un da hizmete dahil edilmesi planlanıyor.

BTCHaber

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.
https://www.btchaber.com/

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
442.325,96 TL 3,02%
ethereumETH/TRY
34.118,14 TL 3,70%
tetherUSDT/TRY
17,98 TL 0,30%
bnbBNB/TRY
5.925,89 TL 1,27%
usd-coinUSDC/TRY
17,96 TL 0,26%
xrpXRP/TRY
6,85 TL 1,17%
cardanoADA/TRY
9,72 TL 1,18%
binance-usdBUSD/TRY
17,93 TL 0,03%
solanaSOL/TRY
793,18 TL 5,04%
polkadotDOT/TRY
168,53 TL 1,24%
Bağlantıyı kopyala