Güney Kore’deki Yatırımcılar Kriptoya Yöneliyor

guney koredeki yatirimcilar kriptoya yoneliyor

Ülkeler 2021 yılının aldıkları faiz artırımı kararıyla gündeme geldi. Güney Kore de geçen yıl 2 kez yüzde 1 oranında faiz artırımı kararı aldı. Ayrıca Kore Merkez Bankası, bu yıl da bir faiz artırımına işaret etti. Durum böyle olunca altın fiyatları, 6 yılın en düşük seviyesinde mücadele ediyor. Güney Kore kripto para birimlerine daha fazla yaklaşıyor.

Güney Kore Kripto Varlıklara Daha da Yaklaşıyor

Güney Kore Merkez Bankası Başkanı Lee Ju-yeol ülke ekonomisiyle ilgili, “Ekonomik koşullardaki iyileşmeye paralel olarak para politikasının gevşeme derecesini uygun şekilde ayarlamamız gerekecek” açıklamasında bulunmuştu. Ülke, ekonomik olarak toparlanmaya çalışırken Güney Kore’deki yatırımcılar yönünü kriptoya çevirmiş durumda.

guney koredeki yatirimcilar kriptoya yoneliyor 2

Sanal varlıklar şimdilik altın kadar popüler olmasa da dünya, NFT‘lere ve dijital varlıklara doğru gitmeye devam ederse, borsa kadar büyüme ihtimali yüksek.

Yatırımcıların kripto varlıklara yönelmesinin bir diğer sebebi de geçen yılın getirileri. Geçen yıl önemli gelir elde eden kurumlar, yine kripto varlıkları seçiyor.

Hana Financial Investment araştırmacılarından Jae-sun Lee, dijital varlık piyasasına artan ilginin, sınıfı geçen yıl tam teşekküllü bir kurumsal çerçeveye soktuğunu söyledi. 

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 478.166,31 TL 1,93%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.991,51 TL 5,26%
tether
Tether (USDT) 13,43 TL 0,80%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 4.950,39 TL 3,99%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,57 TL 0,42%
cardano
Cardano (ADA) 14,78 TL 2,36%
solana
Solana (SOL) 1.324,05 TL 10,90%
xrp
XRP (XRP) 8,20 TL 5,12%
terra-luna
Terra (LUNA) 904,50 TL 3,78%
polkadot
Polkadot (DOT) 253,09 TL 4,07%
Bağlantıyı kopyala