Güney Kore’de Matrix Resurrections NFT’leri Dağıtılacak

guney korede matrix resurrections nftleri dagitilacak

Güney Kore’nin büyük sinema zincirlerinden biri olan Lotte Cinema popüler bilimkurgu serisi “The Matrix“in yeni filminin NFT‘lerini dağıtacak. Serinin yeni çıkan “The Matrix Resurrections” filmi için bilet ayırtan tüm sinemaseverler bu NFT’lere sahip olabilme fırsatı yakalayacak.

Lotte Cinema söz konusu NFT projesi için Warner Bros ve NFT teknoloji girişimi W.CRAFT ile işbirliği kurdu. 21 Aralık’a kadar “The Matrix Resurrections” için bilet rezarvasyonu yapan ve çekilişe başvuran ilk 30.000 kişi bu imkandan faydalanabilecek. Kazanan 30.000 kişiye gizli kodlar verilecek ve bu kodlar W.CRAFT‘ın web sitesindeki NFT’ler ile değiştirilip kullanılabilecek.

guney korede matrix resurrections nftleri dagitilacak 2

Matrix Resurrections Karakterleri ve Sembollerinden NFT Oluşturulacak

Lotte Cinema yeni çıkan “Matrix Resurrections” filmi için bilet ayırtan 30.000 kişiye filmin NFT‘lerini dağıtacak. Yetkililerin ifadelerine göre bu NFT’ler filmdeki karakterler ve sembollerden oluşacak. Bahsedilen NFT’lerin 3 boyutlu modeller olduğunu da belirtelim. Lotte yetkilileri, filmden görüntülerin ve kesitlerin gösterileceği Matrix temalı bir sanal galeri açılacağını da bildirdi.

Lotte Cinema‘nın şu anki planına göre “Matrix ResurrectionsNFT‘leri takas edilemeyecek. Kurum ilerleyen dönemlerde takas edilebilen NFT’ler üstüne de çalışmayı düşünüyor. Bir Lotte Cinema yetkilisi “dağıtılacak NFT’lerin, izleyicilere film serisiyle bağdaşık yeni bir tecrübe yaşatacağı” görüşünde olduğunu belirtti. Matrix evreninin 1999’da gösterime girdiği zamanda şu an konuşulan metaverse kavramını canlandırdığını biliyoruz. Buna göre seyircilerin NFT’ler ile yaşayacağı deneyimin kendileri için anlamlı olması muhtemel.

İrem Dölen

İrem Dölen

İrem, 2000 yılında İstanbul Bahçelievler'de doğdu. Küçüklüğünden beri yazarlık, editörlük hedefleri vardı ve buna istinaden kendini geliştirmeyi hedefledi. Şu an Türk - Alman Üniversitesi'nde Kültür ve İletişim Bilimleri 2.sınıf öğrencisi. Bunun yanında TAÜ Medya ve İletişim Kulübü başkanlığını devam ettirmekte. İstanbul Blockchain Women Derneği'nde teknoloji ekibi üyesi ve hazlihazırda proje, etkinliklerine devam ediyor. Aynı zamanda, Türk - Alman Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi'nde İçerik Üretimi ve Görselleştirme Sorumlusu. Yazarlık üstüne edindiği ilk tecrübe MİK Portal sitesine akademik içerik üreterek oldu, şu an hala boş zamanlarında devam ediyor. BTCHaber.com'da yazarlık ve editörlük alanında kendini geliştirmeye imkanı buldu ve bu çatı altında kendini yeni tecrübeler katıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 489.771,47 TL 0,24%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.360,90 TL 0,71%
tether
Tether (USDT) 13,37 TL 0,37%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.071,74 TL 1,94%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,37 TL 0,25%
cardano
Cardano (ADA) 13,77 TL 4,59%
solana
Solana (SOL) 1.243,17 TL 0,25%
xrp
XRP (XRP) 8,11 TL 0,81%
terra-luna
Terra (LUNA) 831,90 TL 7,32%
polkadot
Polkadot (DOT) 246,34 TL 2,46%
Bağlantıyı kopyala