Güney Kore’de Kriptonun Lisanslanması için Yeni Plan Masada

guney korede kriptonun lisanslanmasi icin yeni plan masada

Güney Kore federal hükümeti kısa süre önce bir rapor hazırladı. Hazırlanan bu rapor, Güney Kore kripto sektöründe, yatırımcıları korumanın bir yolu olarak borsa ve token ihraççıları için yeni bir lisanslama sistemine işaret ediyor.

Güney Kore, Kripto için Yeni Bir Lisanslama Planı Yapıyor

Güney Kore Mali Hizmetler Komisyonu (FSC), ülkenin yasama organı Ulusal Meclise bir rapor sundu. Bu raporda yer alan bilgilere göre, yeni bir düzenleme çağrısı söz konusu.

Korea Economic Daily‘de yer alan haberlere göre rapor, daha katı düzenlemelere işaret ediyor. Yani, sektörün mevcutta uymak zorunda olduğu Sermaya Piyasası Yasası’ndaki cezalardan daha sert cezalar söz konusu.

guney korede kriptonun lisanslanmasi icin yeni plan masada 2

Rapor, ilk para tekliflerine (ICO) ve kripto para borsası gibi şirketlere uygulanacak yeni bir lisanslama sistemine işaret ediyor. Burada riske göre değişen derecelerde lisanslar verilmesi teklif ediliyor.

Token ihraççılarının yeni bir lisanslama sistemiyle düzenlenmesi, piyasanın en acil ihtiyaçlarından biri olarak değerlendiriliyor.

Önerilen düzenleme kapsamında token ihraççıları FSC’ye, bir ICO aracılığıyla toplanan fonları nasıl kullanmayı planladığı hakkında bilgi verecek. Ayrıca projeye ilişkin riskler hakkında da detaylı bir whitepaper sunmak zorunda kalacak. Teknik incelemede yapılan güncellemelerin, önerilen değişikliklerin yürürlüğe girmesinden en az 7 gün önce sunulması gerekiyor.

Burada merkezleri yurtdışında olan ve tokenlarının Kore borsalarında işlem görmesini isteyen borsaların da whitepaper kuralına uyması gerekiyor.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
322.806,26 TL 2,15%
ethereumETH/TRY
17.732,82 TL 4,35%
tetherUSDT/TRY
16,69 TL 0,12%
usd-coinUSDC/TRY
16,71 TL 0,07%
bnbBNB/TRY
3.623,83 TL 2,54%
binance-usdBUSD/TRY
16,72 TL 0,08%
xrpXRP/TRY
5,25 TL 2,92%
cardanoADA/TRY
7,51 TL 1,26%
solanaSOL/TRY
553,06 TL 3,83%
dogecoinDOGE/TRY
1,11 TL 3,26%
Bağlantıyı kopyala