Güney Kore’de Kazara 200 Bitcoin Alan Kişiyi Aklandı

guney korede kazara 200 bitcoin alan kisiyi aklandi

Kripto cüzdanınıza kazara 200 Bitcoin gönderilse ne yapardınız? Güney Kore’de bir süredir devam eden ve kripto cüzdanına yanlışlıkla 200 Bitcoin (BTC) gelen kişi mahkeme tarafından aklandı.

Yanlışlıkla 200 Bitcoin Sahibi Olan Kişi Mahkeme Tarafından Suçsuz Bulundu

Yanlışlıkla kripto cüzdanına 200 BTC (4.16 milyon dolar) gönderilen Güney Kore’de bir kişi, önceki iki kararı bozan Güney Kore Yüksek Mahkemesi’nin bir şubesi tarafından suçsuz bulundu. Kripto cüzdanına 200 BTC gönderilen kişi daha önce görülen bir davada zimmete para geçirme suçlamaları ve Belirli Ekonomik Suçların Ağırlaştırılmış Cezalandırılması Yasası’nı ihlal ettiği gerekçesiyle 18 ay hapis cezasına çarptırılmıştı. Haziran 2018’de 200 Bitcoin’in (BTC) transfer edildiği kişi, göndericinin adresi yanlış yazması sonucu 200 Bitcoin (BTC) sahibi oldu.

guney korede kazara 200 bitcoin alan kisiyi aklandi 2

Cüzdanına yapılan 200 Bitcoin transferi sonrasında, gelen Bitcoin’leri iade etmek ya da Bitcoin transferini kimin gerçekleştirdiği öğrenmek için herhangi bir girişimde bulunmayan cüzdan sahibi, yanlışlıkla gönderilen 200 Bitcoin’i yine kendinin sahibi olduğu iki cüzdana gönderdi. İlk duruşmada kişi güven ihlali suçundan suçlu bulunurken, ikinci bir mahkeme de bu kararı onayladı. Güney Kore Yüksek Mahkemesi, üçüncü bir duruşma yapılmasına karar verdi ve üçüncü davada diğer iki mahkemenin verdiği karar geçici olarak bozuldu. Yüksek Mahkeme kararda, kişinin Güney Kore yasalarına göre kimden geldiği bilinmeyen varlık alan kişinin yasaları ihlal etmediği belirtildi.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
380.583,75 TL 7,62%
ethereumETH/TRY
29.345,34 TL 10,63%
tetherUSDT/TRY
18,10 TL 0,05%
usd-coinUSDC/TRY
18,08 TL 0,00%
bnbBNB/TRY
5.163,95 TL 2,10%
binance-usdBUSD/TRY
18,10 TL 0,13%
xrpXRP/TRY
6,15 TL 6,22%
cardanoADA/TRY
8,28 TL 7,82%
solanaSOL/TRY
660,89 TL 4,28%
dogecoinDOGE/TRY
1,26 TL 4,80%
Bağlantıyı kopyala