Güney Kore, Yeni Kripto Kurallarını Hızlandırmak İstiyor

guney kore yeni kripto kurallari

Kripto para birimleri hemen hemen birçok ülkenin gündeminde yer alıyor. Özellikle kripto para ile yakından ilgilenen ülkeler bu alandaki çalışmalarını hızlandırmış durumda. Bu kez Güney Kore yeni kripto kuralların hızlandırmak istemesi ile gündemde. Güney Kore’nin finansal gözlemcisi, Seul’deki Ulusal Meclis toplantısında yeni kripto kurallarını hızlandırma sözü verdi.

Güney Kore, Yeni Kripto Kurallarını Hızlandıracak

Güney Kore‘nin mali gözlemcisi kripto para yasa tekliflerinin gözden geçirilmesini istiyor. Güney Kore Finansal Hizmetler Komisyonu (FSC) başkanı Kim Joo-hyun Seul’deki parlamento kompleksinde düzenlenen bir toplantıda, ilgili bakanlıklardan uzmanlardan ve personelden oluşan bir görev gücünün önerilen kripto varlık yasasını hızla gözden geçireceğini söyledi.

guney kore yeni kripto kurallarini hizlandirmak istiyorsddfs

Terra’nın çöküşü kripto para sektöründe oldukça büyük bir etki yarattı. Bununla beraber düzenleyicilere sektördeki operatörler ve tüketiciler için sağlam kuralları hızlandırma konusunda ilham verdi. 

Kore hükümet yetkilileri daha önce ABD’li düzenleyicilerin Başkan Joe Biden’in kriptoyla ilgili yürütme emriyle emrettiği raporları yayınladıktan sonra, Ekim ayında Dijital Varlık Temel Yasası olan kapsamlı bir yasal çerçeve üzerinde çalışmaya başlayacaklarını söyledi.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
372.371,22 TL 1,05%
ethereumETH/TRY
24.880,15 TL 0,46%
tetherUSDT/TRY
18,50 TL 0,19%
bnbBNB/TRY
5.415,75 TL 0,80%
usd-coinUSDC/TRY
18,49 TL 0,30%
xrpXRP/TRY
8,86 TL 3,62%
binance-usdBUSD/TRY
18,41 TL 0,68%
cardanoADA/TRY
7,95 TL 0,55%
solanaSOL/TRY
624,23 TL 0,53%
dogecoinDOGE/TRY
1,19 TL 6,42%
Bağlantıyı kopyala