bitcoinBTC/TRY
1.268.582,38 TL 1,21%
ethereumETH/TRY
68.307,73 TL 0,10%
tetherUSDT/TRY
28,93 TL 0,04%
bnbBNB/TRY
6.990,02 TL 2,96%
xrpXRP/TRY
19,77 TL 5,76%
solanaSOL/TRY
2.223,65 TL 6,50%
usd-coinUSDC/TRY
28,93 TL 0,01%
cardanoADA/TRY
18,29 TL 27,50%
staked-etherSTETH/TRY
68.215,74 TL 0,04%
dogecoinDOGE/TRY
2,96 TL 4,75%

Paylaş

Güney Kore Şehri Seongnam, Metaverse’de İnşa Edilecek

guney kore sehri seongnam metaversede insa edilecek

Kripto para dünyasıyla birlikte metaverse evreni de büyüyor. Bununla birlikte birçok ülke bu alandaki gelişmeleri takip etmeye başladı. Ülkeler, metaverse ile ilgili yeni projeler yürütüyor. Bu konuda uzun süredir çalışan Güney Koreli yetkililer de Metaverse Teşvik Yasası oluşturmak için çalışmalarını hızlandırmıştı. Bu kez Güney Kore şehri Seongnam’ın, metaverse’de inşa edileceği belirtildi.

Güney Kore, Metaverse Evrenine İlgili

Güney Kore‘nin en kalabalık 12. şehri olan Seongnam, şehri metaverse’de yeniden inşa etmeyi planlıyor. Forkast‘a göre, Seongnam şehrine giriş yapan ve kayıt olanlar için NFT vatandaşlıkları verecek.

guney kore sehri seongnam metaversede insa edilecek

Şehir, metaverse’de hizmete geçmek için bu planlarını Nisan 2023’e kadar tamamlayacak. Seongnam, önümüzdeki yıl mayıs veya haziran aylarında metaverse’de operasyonlara başlamayı hedefliyor.

Metaverse şehrini tanıtmak için verilen NFT vatandaşlıkları, vatandaşlara daha fazla belediye bilgisine erişim sağlayacak. Seongnam şehir hükümeti, NFT’lere ekim ayında yapılacak bir toplantıda karar verileceğini açıkladı.

Yaklaşık bir milyonluk nüfusu ile Seongnam, ülkenin başkenti Seul’ün uydu şehri olarak konumlandırılıyor. Ayrıca Seul de metaverse’de sanal bir şehir inşa ediyor. Geçtiğimiz ay metaverse’de test açılışı gerçekleşmişti.

Esra Bayram

Esra Bayram

Esra Bayram, 26 Ocak 1999 tarihinde İstanbul’un Fatih ilçesinde dünyaya geldi. Aslen Zonguldaklı olan Esra Bayram, İlkokul ve Ortaokul’u İstanbul’da 75. Yıl Okulu’nda okuduktan sonra Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar verdi. Liseyi Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde bitirdi. Bu dönemde şiir yazan Esra Bayram bu konuda çeşitli şiir yarışmalarında derece elde etti. Lise yıllarında araştırmacı ve sorgulayıcı yanını keşfederek gazeteci olmaya karar verdi. 2021 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun olan Esra Bayram aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde okuyor. Üniversite hayatında geçimini sağlamak için çeşitli meslek kollarında yarı zamanlı olarak çalışan Esra, bu dönemde kendi ayakları üzerinde durmayı öğrendi. Üniversite eğitimine devam ederken müziğe olan ilgisi ona bu alanda web sitesi oluşturmaya yönlendirdi. Kendi hazırladığı müzikle ilgili içerikleri bu sitede yayınladı. Aynı zamanda ukulele ve gitar çalmayı öğrenen Esra, boş vakitlerinde müzik aleti çalmayı öğreniyor. Esra Bayram, ulusal ve yerel birçok medya kuruluşunda stajını tamamladıktan sonra Bitcoin ve kripto varlık (dijital para birimleri) odaklı en son haberleri, en yararlı analizleri ve gelişmeleri takip ettiğiniz kapsamlı bir platform olan BTCHaber'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Dijitalleşen dünya ile birlikte dijital paraların öneminin giderek artması sonucunda kripto varlık sektörünün geleceğinin farkında olan Esra, kripto varlık ekosistemini yakından takip ediyor ve bu konuda uzmanlaşmak adına araştırmalar yapıyor. Müzik dinlemeyi, dergi ve kitap okumayı, yürüyüş yapmayı, bisiklete binmeyi, yabancı dizi ve film izlemeyi seven Esra şu sıralar daha çok kripto varlık ekosistemine yönelik kitaplar okuyor. Esra, iyi gözlem ve analiz kabiliyetine sahip biri olarak severek yöneldiği iletişim, medya alanında kendini olabildiğince geliştirmek istiyor. İş disiplini yüksek ve her daim öğrenmeye açık bir kişiliğe sahip olan Esra, meslek ilkelerine ve ahlakına uygun habercilik yapmaya özen gösteriyor. İletişim ve medya alanındaki deneyimlerini dergilik sektörüne taşıyarak, ilerde kendi dergisini çıkartmayı hedefliyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala