Güney Kore P2E Oyunlara Katı Kısıtlamalar Getirmek İstiyor

guney kore p2e oyunlara kati kisitlamalar getirmek istiyor

Kripto para konusunda Asya ülkeleri oldukça katı bir duruş sergilemeye devam ediyor. Çin’in kripto yasağı, Japonya‘nın ağır vergilendirmeleri ve Güney Kore’nin kısıtlama ve vergi hazırlıkları. Son olarak Güney Kore yetkilileri, Play to Earn (oynadıkça kazan) oyunlarının katı kısıtlamlar getirmek istiyor.

oynadikca kazandiran kripto oyunlari 2

Güney Kore P2E Oyunları Kontrol Etmek İstiyor

Metaverse‘ün son dönemdeki artan popülaritesi küresel olarak artmaya devam ediyor. Sadece Axie Infinity, Ağustos 2021’de 1 milyon günlük aktif kullanıcıya ulaştı ve toplam alım satımlarda 1 milyar dolarlık hacimi gördü. Bu hızlı artış berberinde bazı ülkelerin endişelerini de getirdi.

Konuyla alakalı son gelişmelere göre Güney Kore hükümeti, Blockchain tabanlı oyunlarının daha sıkı takip edilmesinin yanı sıra P2E oyunları üzerinde kısıtlama talep etti. Bu planın bir parçası olarak, yöneticiler yeni P2E oyunlarının piyasaya sürülmesini engellemek için de harekete geçti.

Hükümet ayrıca Google ve Apple gibi küresel uygulama pazarı operatörlerinin ilgili uygulamaların kaydını engellemesini de talep etti.

Son olarak GameFi’nin haftalık aktif kullanıcıları rekor bir seviye olan 9.21 milyona ulaştığını belirtelim.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 490.947,68 TL 0,93%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.470,37 TL 0,43%
tether
Tether (USDT) 13,37 TL 0,58%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.088,58 TL 2,71%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,37 TL 0,47%
cardano
Cardano (ADA) 13,90 TL 2,09%
solana
Solana (SOL) 1.246,38 TL 1,47%
xrp
XRP (XRP) 8,19 TL 0,67%
terra-luna
Terra (LUNA) 839,65 TL 4,24%
polkadot
Polkadot (DOT) 245,93 TL 2,48%
Bağlantıyı kopyala