Güney Kore Karayollarından Blok Zinciri Destekli Geçiş Ücretleri Uygulaması

Abone Ol:google-news
0
10/08/2020

Güney Kore’deki en büyük ticari bankalardan biri, blockchain tabanlı bir geçiş ücreti sistemi için Korea Expressway Corporation ile ortaklık kurdu.

Güney Kore’nin en büyük ticari bankalarından biri olan KEB Hana Bank, devlet destekli karayolu işletmecisi olan Korea Expressway Corporation ile ülkenin otoyollarına blockchain tabanlı geçiş ücreti ödeme sistemi getirmek için bir anlaşmaya vardı.

Projenin yıl sonundan önce başlaması bekleniyor. Sistem, KEB Hana’nın akıllı telefon bankacılığı uygulaması Hana One Q’yu bağlayarak sürücülerin geçiş ücretlerini ayarlamaları, ertelemeleri ve hatta geçiş ücreti iadelerini almaları için kullanılacak.

Rapor, anlaşmaya dahil olan her iki tarafın da, kısmen temassız çözümler sunmalarını teşvik eden COVID-19 salgını nedeniyle, nakit bazlı veya kredi kartı ödemelerini kaldırmayı amaçlayan blockchain çözümünü uygulamak için ulaştıklarını belirtiyor.

Korea Expressway Corporation ve KEB Hana Bank, ödeme sistemi projesiyle birlikte sinerjileri güçlendirmek için verileri paylaşmak için blockchain kullanmak istiyor.

Temassız Ödemelerin Benimsenmesinin Güçlendirilmesi

Korea Expressway Corporation’ın satış bölümü başkanı Kwang-Ho Lee duyuruya şu yorumu yaptı:

“Koronavirüsten sonra küresel ekonomiye liderlik etmek için dijital yeni anlaşma politikasının Kore versiyonunun bir parçası olan blockchain teknolojisini uygulayarak özelleştirilmiş yüz yüze (temassız) hizmetleri halka genişletmeye devam edeceğiz.”

Bilim ve BİT Bakanlığı ile Kore İnternet ve Güvenlik Dairesi anlaşmayı onayladı. KEB Hana ayrıca geçen yıl aynı ajanslardan blockchain mobil elektronik doğrulama programı için bir onay aldı.

Son zamanlarda, Güney Kore hükümeti 2025 yılına kadar Blockchain ve diğer Endüstri 4.0 teknolojilerine 48,2 milyar doların üzerinde yatırım yapma niyetini açıkladı. Ülkenin amacı, pandemi sonrası dönemde tüm endüstrilerin dijitalleşmesini teşvik etmek gibi görünüyor.

Güney Kore’nin Gyeongbuk eyaletinde bir şehir olan Andong, 7 Temmuz’da kendilerine endüstriyel kenevir için serbest ticaret bölgesi işletme izni verildiğini duyurdu.

BTCHaber E-Posta Bültenine Abone Olun!

Diğer 1.046 kişiye katılın ve bugün bizimle kripto para yolculuğunuza başlayın.

Asla istenmeyen posta göndermeyeceğiz ve kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmayacağız.

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.

https://www.btchaber.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bitcoin
Bitcoin (BTC) 328.907,77 TL 4,26%
ethereum
Ethereum (ETH) 19.945,40 TL 0,91%
tether
Tether (USDT) 8,50 TL 1,14%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 2.635,16 TL 2,05%
cardano
Cardano (ADA) 10,78 TL 1,38%
xrp
XRP (XRP) 6,16 TL 1,36%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,44 TL 1,60%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 1,74 TL 2,65%
polkadot
Polkadot (DOT) 125,22 TL 1,19%
binance-usd
Binance USD (BUSD) 8,46 TL 1,40%
Share via
Copy link
Powered by Social Snap