Güney Kore, Do Kwon için Kırmızı Bülten Konusunda Israrcı

guney kore do kwon icin kirmizi bulten konusunda isrardiadd

Güney Kore’de bir mahkeme, kısa bir süre önce Terra LUNA’nın geliştiricisi Terraform Labs kripto para ekosisteminin kurucusu olan Do Kwon için tutuklama emri çıkarmıştı. Savcılık tarafından yayınlanan açıklama, tutuklama emrinin Seul’deki bir mahkeme tarafından çıkarıldığına işaret etmişti. Söz konusu tutuklama emrinde, Do Kwon dışında 5 kişinin daha adı verilmişti.

Do Kwon’a Interpol’den Kırmızı Bülten Talebi !

Güney Koreli savcılar Interpol’den Terra kurucusu Do Kwon için kırmızı bülten çıkarmasını istedi. Savcılar Kwon’un kaçmaya çalıştığını belirtiyor.

guney kore do kwon icin kirmizi bulten konusunda isrardisd

Do Kwon tarafından dün yapılan açıklamanın bugün itibarıyla yalanlandığı görüldü. Güney Koreli savcılar Interpol’den Terra kurucusu Do Kwon için kırmızı bülten çıkarılmasını istedi. Bütün ülkelerde geçerli olan yakalama buyruğunu içeren bültenin ardından, savcılar Kwon’un hükümetle iş birliği yapmadığını ve kaçmaya çalıştığının altını çizdi.

Bununla beraber Kwon’un Interpol’ün kırmızı bülten listesine eklenmesi durumunda uluslararası sınırlarda tutuklanabileceği için Singapur dışına seyahat ederken ciddi zorluklarla karşı karşıya kalabileceği tahmin ediliyor.

Ayrıca hatırlatmak gerekirse Do Kwon’un Singapur’da ikamet ettiğini düşünen Güney Kore’li yetkililer geçtiğimiz günlerde Singapur hükümetine Kwon’un pasaportunu iptal etmeleri konusunda talepte bulunmuştu.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
557.967,22 TL 0,10%
ethereumETH/TRY
38.299,95 TL 0,48%
tetherUSDT/TRY
20,15 TL 0,05%
bnbBNB/TRY
6.268,52 TL 0,20%
usd-coinUSDC/TRY
20,14 TL 0,04%
xrpXRP/TRY
10,46 TL 4,32%
cardanoADA/TRY
7,62 TL 0,38%
staked-etherSTETH/TRY
38.265,30 TL 0,51%
dogecoinDOGE/TRY
1,46 TL 1,35%
solanaSOL/TRY
427,13 TL 3,00%
Bağlantıyı kopyala