Güney Avustralya’da Güneş Enerjisiyle Çalışan Bitcoin Madencilik Tesisi Açıldı

guney avustralyada gunes enerjisiyle calisan bitcoin madencilik tesisi acildidf

Kripto para sektörü her geçen gün daha da büyümeye devam ediyor. Özellikle Bitcoin madencilik şirketleri kendilerini bir adım öteye taşımak için yeni çalışmalar yapıyor. Son olarak Güney Avustralya’da Güneş enerjisiyle çalışan bir Bitcoin (BTC) madencilik tesisi kuruldu.

Güney Avustralya’da Güneş Enerjisiyle Çalışan Bitcoin Tesisi

Güneş enerjisiyle çalışan bir Bitcoin (BTC) madencilik tesisi, bölgede türünün ilk örneği olmak için Güney Avustralya’da faaliyete geçti. Lumos Digital Mining tarafından işletilen tesis, Bitcoin‘in karbon ayak izini azaltmak amacıyla faaliyet için yaklaşık beş megavat elektrik sağlıyor.

guney avustralyada gunes enerjisiyle calisan bitcoin madencilik tesisi acildid

Lumos Digital Mining’den bir yetkili olan Angelo Kondylas, merkezin yılda en az 100 Bitcoin çıkarma potansiyeline sahip olduğunu, ancak miktarın güç kullanılabilirliğine bağlı olduğunu belirtti. Üretimi artırmaya ihtiyaç duyulursa, şirketin bir noktada ana şebekeden güç çekebileceğini kaydetti. Sanayi şehri Whyalla’da bulunan şirket, Bitcoin madenciliğine dahil olmak için güneş enerjisinden yararlanmak isteyen diğer kuruluşlara da rehberlik etmeyi planlıyor. 

Angelo Kondylas, konu ile ilgili olarak şu şekilde açıklama yaptı:

Enerji üreticileri, sistemde çok fazla şey olduğu için o gün kapatmak zorunda oldukları için] 10 milyon dolar harcıyor olabilir. Temelde sünger gibiyiz; kullanılmayan fazlalığı emiyoruz.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
355.862,42 TL 2,49%
ethereumETH/TRY
24.524,10 TL 7,44%
tetherUSDT/TRY
18,28 TL 0,12%
usd-coinUSDC/TRY
18,28 TL 0,15%
bnbBNB/TRY
4.891,02 TL 3,48%
binance-usdBUSD/TRY
18,30 TL 0,27%
xrpXRP/TRY
6,63 TL 2,98%
cardanoADA/TRY
8,21 TL 6,79%
solanaSOL/TRY
574,79 TL 6,44%
dogecoinDOGE/TRY
1,06 TL 6,12%
Bağlantıyı kopyala