Gumi Cryptos Capital, 110 Milyon Dolarlık Blockchain Fonu Başlattı

Gumi Cryptos Capital 110 Milyon Dolarlik Blockchain Fonu Başlatti

Gün geçmiyor ki bir Blockchain tabanlı şirket milyon dolarlık yatırım almasın. Kripto sektörünün büyüme hızını ve performansını gözlemleyen yatırımcılar, doğal olarak Blockchain ve kripto alanına odaklanmış durumda. Bu yüzden birçok yatırım şirketinin kripto odaklı fonlarını duyurduğuna şahitlik ediyoruz. Yine buna benzer bir şekilde gumi Cryptos Capital de Blockchain girişimlerini desteklemek üzere 110 milyon dolarlık bir yatırım fonu başlattı.

Gumi Cryptos Capital

Gumi Cryptos Capital, Blockchain Fonu ile Girişimlere Güç Verecek

Blockchain odaklı bir risk sermayesi şirketi olan gumi Cryptos Capital (gCC), Şirket bugün, Blockchain şirketlerinin yanı sıra DeFi, oyun ve DAO gibi alanlardaki projeleri hedefleyecek ikinci fonunun (Fon II) lansmanını duyurdu. 

Yatırım şirketi, hem öz sermaye hem de token olarak her yeni projeye yaklaşık 500.000 ila 5 milyon dolar arasında yatırım yapmayı planlıyor.

Yeni duyurulan fon hakkında konuşan GCC Yönetici Ortağı Rui Zhang, şunları kaydetti:

“Sektör lideri olma ve küresel endüstrileri bozma potansiyeline sahip gelişmiş alt sektörlerde istisnai ‘gumicorn’ kurucuları arıyoruz. Bu fon için yaklaşımımız ‘ileriyi düşünmek’ olacak.”

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
528.777,43 TL 2,41%
ethereumETH/TRY
33.613,27 TL 3,32%
tetherUSDT/TRY
19,20 TL 0,14%
bnbBNB/TRY
6.214,60 TL 0,35%
usd-coinUSDC/TRY
19,18 TL 0,11%
xrpXRP/TRY
8,63 TL 3,21%
cardanoADA/TRY
6,94 TL 1,42%
dogecoinDOGE/TRY
1,44 TL 2,21%
staked-etherSTETH/TRY
33.510,14 TL 3,25%
matic-networkMATIC/TRY
21,16 TL 3,25%
Bağlantıyı kopyala