Gucci’den, NFT Platformu SuperRare’e 25 Bin Dolarlık Yatırım

gucciden nft platformu superraree 25 bin dolarlik yatirim

Ünlü markalar, kripto para ve NFT sektörüne ilgi göstermeye devam ediyor. Son olarak lüks marka Gucci, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki bazı mağazalarında kripto ile ödeme kabul edeceğini duyurmuştu. Bu kez Gucci, NFT platformu SuperRare ile yeni bir ortaklık kurduğunu duyurdu.

Gucci, SuperRare ile Ortaklık Kurdu

Gucci, NFT platformu SuperRare ile yeni bir ortaklık kurarak, SuperRare’in merkeziyetsiz özerk organizasyonunu (DAO) satın aldığını ve dijital bir “Vault Art Space” başlatmak için SuperRare’e 25 bin dolar yatırım yaptığını duyurdu.

gucciden nft platformu superraree 25 bin dolarlik yatirim

Gucci, SuperRareDAO’ya katılmak için 25 bin dolar değerinde RARE token’ı satın aldı. Gucci, 29 sanatçının katılımıyla NFT sanat eserlerinden oluşan bir seçkiden oluşacak olan “Vault Art Space” sergisini başlatacak.

Gucci Vault CEO’su Nicolas Oudinot CoinDesk’e şu açıklamaları yaptı:

Çok yönlü sanatçı grubunun vizyonunu güçlendirmek için karşılıklı çaba göstereceğimizi bilerek SuperRare’e yaklaştık. SuperRare’in sanatçıların çalışmalarını yenilikçi bir şekilde sergilemeleri için oldukça iyi bir platform.

Lüks marka Gucci, geçtiğimiz şubat ayında metaverse‘e de atmış atmıştı. İtalya merkezli dünyaca tanınan lüks moda markası Gucci, The Sandbox platformundan sanal arazi satın aldığını duyurmuştu.

Esra Bayram

Esra Bayram

Esra Bayram, 26 Ocak 1999 tarihinde İstanbul’un Fatih ilçesinde dünyaya geldi. Aslen Zonguldaklı olan Esra Bayram, İlkokul ve Ortaokul’u İstanbul’da 75. Yıl Okulu’nda okuduktan sonra Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar verdi. Liseyi Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde bitirdi. Bu dönemde şiir yazan Esra Bayram bu konuda çeşitli şiir yarışmalarında derece elde etti. Lise yıllarında araştırmacı ve sorgulayıcı yanını keşfederek gazeteci olmaya karar verdi. 2021 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun olan Esra Bayram aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde okuyor. Üniversite hayatında geçimini sağlamak için çeşitli meslek kollarında yarı zamanlı olarak çalışan Esra, bu dönemde kendi ayakları üzerinde durmayı öğrendi. Üniversite eğitimine devam ederken müziğe olan ilgisi ona bu alanda web sitesi oluşturmaya yönlendirdi. Kendi hazırladığı müzikle ilgili içerikleri bu sitede yayınladı. Aynı zamanda ukulele ve gitar çalmayı öğrenen Esra, boş vakitlerinde müzik aleti çalmayı öğreniyor. Esra Bayram, ulusal ve yerel birçok medya kuruluşunda stajını tamamladıktan sonra Bitcoin ve kripto varlık (dijital para birimleri) odaklı en son haberleri, en yararlı analizleri ve gelişmeleri takip ettiğiniz kapsamlı bir platform olan BTCHaber'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Dijitalleşen dünya ile birlikte dijital paraların öneminin giderek artması sonucunda kripto varlık sektörünün geleceğinin farkında olan Esra, kripto varlık ekosistemini yakından takip ediyor ve bu konuda uzmanlaşmak adına araştırmalar yapıyor. Müzik dinlemeyi, dergi ve kitap okumayı, yürüyüş yapmayı, bisiklete binmeyi, yabancı dizi ve film izlemeyi seven Esra şu sıralar daha çok kripto varlık ekosistemine yönelik kitaplar okuyor. Esra, iyi gözlem ve analiz kabiliyetine sahip biri olarak severek yöneldiği iletişim, medya alanında kendini olabildiğince geliştirmek istiyor. İş disiplini yüksek ve her daim öğrenmeye açık bir kişiliğe sahip olan Esra, meslek ilkelerine ve ahlakına uygun habercilik yapmaya özen gösteriyor. İletişim ve medya alanındaki deneyimlerini dergilik sektörüne taşıyarak, ilerde kendi dergisini çıkartmayı hedefliyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
331.895,58 TL 2,44%
ethereumETH/TRY
18.840,66 TL 4,26%
tetherUSDT/TRY
16,75 TL 0,00%
usd-coinUSDC/TRY
16,79 TL 0,11%
bnbBNB/TRY
3.813,55 TL 3,77%
binance-usdBUSD/TRY
16,78 TL 0,14%
xrpXRP/TRY
5,44 TL 0,84%
cardanoADA/TRY
7,73 TL 0,80%
solanaSOL/TRY
590,50 TL 5,79%
dogecoinDOGE/TRY
1,14 TL 1,60%
Bağlantıyı kopyala