Griid, 3,3 Milyar Dolarlık SPAC Anlaşmasıyla Halka Açılacak

griid 33 milyar dolarlik spac anlasmasiyla halka acilacak

Bitcoin madencilik şirketi Griid Infrastructure, yaptığı açıklamada yaklaşık 3,3 milyar dolar değerinde olan özel amaçlı bir satın alma şirketi (SPAC) anlaşması yaptı. Anlaşma Griid Infrastructure ile açık çek firması Adit EdTech Acquisition Corp arasında gerçekleşti. Griid bu anlaşma ile New York Menkul Kıymetler Borsası’nda (NYSE) halka açılacak.

Griid SPAC Anlaşması ile Yeni Hisse Sembolü “GRDI” Altında Listelenecek

İşlemin tamamlanmasının ardından Bitcoin madencilik şirketi Griid Infrastructure, olarak faaliyet göstermesi ve New York Menkul Kıymetler Borsası’nda “GRDI” senedi sembolü altında listelenmesi bekleniyor. Griid, mevcut yönetim ekibinin işi yönetmeye devam edeceğini söyledi. Bu anlaşma, başka bir kripto para madenciliği şirketi Core Scientific Holding Co’nun, Temmuz ayında BlackRock Inc BLK.N tarafından desteklenen bir SPAC ile birleşme duyurusunun ardından geldi.

Griid’in CEO’su Trey Kelly konu ile ilgili olarak şunları söyledi:

En düşük ölçekli üretim maliyetiyle halka açık bitcoin madencileri arasında en büyük taahhütlü, karbonsuz enerji boru hattına sahip bir Amerikan altyapı şirketi inşa ediyoruz. Ekibimiz, şirketi kurduktan bu yana geçen üç yılda başarılı bir uygulama performansı sergiledi. Bu işlem aracılığıyla kapasitenin genişletilmesini sağlamayı dört gözle bekliyoruz.

Açık çek firması Adit EdTech Acquisition Corp ve Griid şirketlerinin birleşmesi, halka açılmak isteyen Bitcoin madencilik şirketleri için popüler bir strateji haline geldi. Griid bu çoğunluğa katılan en son firma oldu.

Ayrıca yapılan açıklamaya göre; önerilen işlem her iki şirketin yönetim kurulları tarafından onaylandı. Düzenleyici onayların alınması ve Adit EdTech hissedarlarının onayı dahil olmak üzere koşullara bağlı olarak 2022’nin ilk çeyreğinde kapanması bekleniyor. 

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
557.443,38 TL 0,31%
ethereumETH/TRY
38.194,78 TL 0,06%
tetherUSDT/TRY
20,13 TL 0,08%
bnbBNB/TRY
6.268,12 TL 0,42%
usd-coinUSDC/TRY
20,13 TL 0,08%
xrpXRP/TRY
10,50 TL 6,07%
cardanoADA/TRY
7,62 TL 0,70%
staked-etherSTETH/TRY
38.210,50 TL 0,04%
dogecoinDOGE/TRY
1,46 TL 1,24%
solanaSOL/TRY
424,71 TL 1,10%
Bağlantıyı kopyala