Greg Becker, Hisse Senetlerinde 3,6 Milyon Dolar Sattı

LXDIUUJ7HJJQND4DSGAI7E6KBY

Kripto sektörünün tam ortasına USDC krizi bomba gibi düştü. Çıkan son haberlere göre; Silicon Valley Bank İcra Kurulu Başkanı (CEO) Greg Becker, bankanın çöküşünden günler önce hisse senetlerinden 3,6 milyon dolar satışı gerçekleştirdi.

Greg Becker, Hisse Senetlerinde 3,6 Milyon Dolar Satışı Gerçekleştirdi

Silikon Vadisi Bankası İcra Kurulu Başkanı Greg Becker, şirketin başarısızlığına yol açan büyük zararlarını açıklamasından iki haftadan kısa bir süre önce bir ticaret planı kapsamında 3,6 milyon dolarlık şirket hissesi sattı. Silicon Valley Bank, şirketin hissedarlarına zararı kabul ettikten sonra 2 milyar dolardan fazla sermaye toplamaya çalışacağını belirten bir mektupla körüklenen bir haftalık kargaşanın ardından başarısız oldu. 

LXDIUUJ7HJJQND4DSGAI7E6KBY 1
Silikon Vadisi Bankası İcra Kurulu Başkanı Greg Becker

Düzenleyici belgelere göre, 27 Şubat’ta 12.451 hissenin satışı, Becker’in ana şirket SVB Financial Group’taki hisseleri bir yıldan fazla bir süredir ilk kez satmasıydı. 26 Ocak’ta hisseleri satmasına izin veren planı sundu.

Ne Becker ne de SVB, hisse satışı ve CEO’nun ticaret planını sunduğunda bankanın sermaye artırma girişimi planlarından haberdar olup olmadığıyla ilgili sorulara hemen yanıt vermedi. Kayıtlara göre, satışlar Becker tarafından kontrol edilen feshedilebilir bir tröst aracılığıyla yapıldı.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
529.888,58 TL 0,79%
ethereumETH/TRY
33.966,05 TL 1,61%
tetherUSDT/TRY
19,15 TL 0,16%
bnbBNB/TRY
6.240,50 TL 0,85%
usd-coinUSDC/TRY
19,13 TL 0,07%
xrpXRP/TRY
8,84 TL 3,31%
cardanoADA/TRY
6,88 TL 0,32%
staked-etherSTETH/TRY
33.913,71 TL 1,76%
dogecoinDOGE/TRY
1,43 TL 0,24%
matic-networkMATIC/TRY
21,13 TL 1,17%
Bağlantıyı kopyala