bitcoinBTC/TRY
738.559,23 TL 0,45%
ethereumETH/TRY
45.774,36 TL 0,79%
tetherUSDT/TRY
27,46 TL 0,07%
bnbBNB/TRY
5.920,39 TL 0,37%
xrpXRP/TRY
14,71 TL 5,69%
usd-coinUSDC/TRY
27,46 TL 0,05%
staked-etherSTETH/TRY
45.770,51 TL 0,90%
dogecoinDOGE/TRY
1,70 TL 1,20%
cardanoADA/TRY
6,84 TL 0,07%
solanaSOL/TRY
555,87 TL 2,98%

Paylaş

Grayscale ve Fir Tree, aralarındaki davada uzlaşmaya gidiyor

grayscale ve fir tree aralarindaki davada uzlasmaya gidiyor

Çalışmalarına Digital Currency Group çatısı altında devam eden Grayscale, geçmişte sorunlar yaşadığı Fir Tree ile uzlaşma yoluna gidiyor. Taraflar devam eden davanın çözümü için bir uzlaşma planı üzerinde anlaşmaya vardı.

Grayscale ve Fir Tree Capital, Dava Üzerinde Anlaştı

Fir Tree Capital Management ve kripto varlık yönetimi firması Grayscale Investments, hedge fonun firmanın potansiyel kötü yönetimi ve çıkar çatışmalarını araştırmak amacıyla geçen yıl açtığı bir dava üzerinde anlaşmaya vardılar.

Fir Tree Capital Management, Delaware mahkeme belgelerine dayanarak Grayscale‘e bilgi davası açmıştı. Yeni açıklanan anlaşma uyarınca, Grayscale, amiral gemisi ürünü olan Bitcoin Trust (GBTC) ile ilgili belgeleri sağlamayı kabul etti. Grayscale’in bu ürünü, Bitcoin’e bir menkul kıymet olarak yatırım yapmayı hedefliyor ve genellikle net varlık değerine göre bir prim veya indirimle işlem görüyor. Fir Tree’nin iddiası ise Grayscale’in “hissedar dostu olmayan eylemler” sonucunda yatırımcılarının zarar gördüğünü öne sürüyor. Bununla birlikte Fir Tree ayrıca, GBTC’nin itfasına izin verilmesi çağrısı yaptı.

Konu hakkında açıklama yapan Fir Tree, Grayscale’e GBTC hisseleri için bir teklif yapması gerektiğini belirtti. Son olarak Grayscale’in bu tür bir teklifi kabul etmesi için hissedarların onayı gerektiğini belirtelim.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. Erken yaşta bilgisayar ve internetle tanışan Burak, Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerikler üreterek sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala