Grayscale SEC’nin GBTC Kararını Eleştirdi

grayscale secnin gbtc kararini elestirdi

Grayscale ve Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasında sular durulmuyor. Grayscale, SEC’nin GrayScale Bitcoin Trust’ın bir ETF olmasını engellemesinin ardından yeni bir açıklama daha yaptı.

Grayscale, SEC’nin GBTC Kararını Mantıksız Buluyor

Digital Currency Group çatısı altında çalışmalarını sürdüren kripto yatırım şirketi Grayscale cephesinden Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) eleştirileri gelmeye devam ediyor. Grayscale Investments’ın SEC aleyhindeki dava hakkında şirket yeni bir açıklamada bulundu.

grayscale secnin gbtc kararini elestirdi 2

Söz konusu dava, Grayscale Bitcoin Trust’ın (GBTC) bir ETF olmasının SEC tarafından engellenmesi sonrası Grayscale tarafından açılmıştı. Grayscale, SEC’nin engelleme kararının mantıksız olduğunu savundu.

Şirket açıklamasında, SEC’nin CME’de işlem gören Bitcoin vadeli işlemlerine yatırım yapan ETF’leri onaylamasını, ancak doğrudan Bitcoin’e yatırım yapan -GBTC gibi- borsada işlem gören ürünleri onaylamamasının ayrımcılık olduğunu belirtti.

Grayscale avukatları, düzenleyici kurum olan SEC’nin başvuruyu reddetme gerekçelerini eleştirerek, söz konusu gerekçilerin mantıkdışı olduğunu belirtti. Avukatlar açıklamasında SEC’nin sunduğu özetin, emrin keyfi önermesi ve ürettiği ayrımcı sonuçla asla uzlaşmaz olduğunu dile getirdi.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
440.461,03 TL 0,23%
ethereumETH/TRY
31.583,75 TL 1,29%
tetherUSDT/TRY
18,82 TL 0,05%
bnbBNB/TRY
6.211,89 TL 0,01%
usd-coinUSDC/TRY
18,82 TL 0,03%
xrpXRP/TRY
7,81 TL 1,08%
binance-usdBUSD/TRY
18,82 TL 0,04%
cardanoADA/TRY
7,60 TL 0,21%
dogecoinDOGE/TRY
1,84 TL 6,58%
matic-networkMATIC/TRY
23,90 TL 3,71%
Bağlantıyı kopyala