Grayscale, SEC Raporlama Ürünlerini İkiye Katladı

grayscale sec raporlama urunlerini ikiye katladi

En büyük dijital varlık yöneticilerinden biri olan Grayscale Investments, kripto para birimi ürünlerinden üçünün daha Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) raporlama ürünleri arasına girdiğini açıkladı. Forbes’a açıklamalar yapan Grayscale CEO’su Michael Sonnenshein, SEC’e rapor veren fon portföyü sayısının ikiye katladığını söyledi.

Yapılan açıklamaya göre, Bitcoin Cash Trust, Ethereum Classic Trust ve Litecoin Trust da SEC raporlama ürünleri arasındaki yerini aldı. Bu hamle, ilerleyen dönemde ETF olmak için onay alınmasını kolaylaştıracak.

grayscale sec raporlama urunlerini ikiye katladi 2

Grayscale’in Yönettiği Varlıklar Değerleniyor

Ülkenin menkul kıymetler düzenleyicisine rapor veriyor olmak, bu ürünlerin Komisyon’a düzenli olarak mali tablolar sağlaması ve açıklamalar yapması anlamına geliyor.

CEO Sonnenscheine göre, Grayscale yatırımcıları zaten bu hamleyi istiyordu. Ayrıca bu fonları SEC raporlama ürünlerine dönüştürmek, onlara daha geniş bir yatırımcı akışının yolunu da açmış oluyor. Bir diğer avantaj ise artık hisselerin kilitlenme süresinin 12 aydan 6 aya düşürülecek olması. SEC’in güvenilirliği sayesinde borsada işlem gören fonlara dönüşüm daha kolay olacak.

Bu arada daha önce de Bitcoin Trust, Ethereum Trust ve Digital Large Cap Fund’un SEC raporlama ürünü haline geldiğini de belirtelim. Böylece SEC’e rapor veren portföy sayısı 6’ya çıkmış oldu.

Grayscale’in yönetimi altındaki varlıklar önemli ölçüde büyüdü ve değeri, dün itibariyle 43 milyar dolara ulaştı.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 389.478,98 TL 0,48%
ethereum
Ethereum (ETH) 28.632,44 TL 1,03%
cardano
Cardano (ADA) 20,92 TL 2,96%
tether
Tether (USDT) 8,52 TL 0,29%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.490,02 TL 0,80%
solana
Solana (SOL) 1.533,89 TL 8,93%
xrp
XRP (XRP) 9,19 TL 0,23%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,10 TL 0,82%
polkadot
Polkadot (DOT) 259,95 TL 8,90%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,43 TL 0,06%
Copy link
Powered by Social Snap