Grayscale, Metaverse Odaklı Bir Rapor Yayımladı

grayscale metaverse odakli bir rapor yayimladi

Kripto yatırım şirketi denilince akla gelen ilk isimlerden biri Grayscale. Yaptığı yatırımlarla adından söz ettiren Grayscale, bu kez metaverse odaklı raporuyla gündeme geldi. “Metaverse, Web 3.0 Sanal Bulut Ekonomileri” ismindeki raporda, metaverse dünyasının yükselişi konu alınıyor.

Grayscale: Metaverse Trilyon Dolarlık Endüstri Olabilir

Digital Currency Group’un (DCG) kanatları altındaki Grayscale, “Metaverse, Web 3.0 Sanal Bulut Ekonomileri” isimli bir rapor yayımladı. Rapor, Decentraland gibi birbirine bağlı kripto ekonomisi tarafından destek gören metaverse projelerinin bakış açısını yansıtıyor.

Raporda vurgulanan en önemli nokta tabii ki metaverse‘ün yepyeni bir çevrimiçi deneyim sunuyor olması. Bu arada metaverse’ün NFT, DeFi ve merkezi olmayan bulut depolama gibi yeni nesil teknolojilerle entegre çalıştığını da hatırlatmakta fayda var.

grayscale metaverse odakli bir rapor yayimladi 2

Rapora göre, 2020 yılının başından bu yana aktif metaverse cüzdanı sayısı 10 kat arttı. Haziran 2021 itibariyle 50.000 adet civarına ulaştı.

Büyüme oranları bu şekilde devam ederse, önümüzdeki yıllarda metaverse’ün ana akım haline geleceği tahmin ediliyor. Buradaki öngörü, metaverse evreninin trilyon dolarlık bir endüstri haline gelmesi.

grayscale metaverse odakli bir rapor yayimladi 3
Metaverse Cüzdan Sayısındaki Artış

Rapordaki bir diğer istatistik ise Blockchain oyunları için toplanan yatırım miktarı. 3 çeyrekte bu, 1 milyar dolar seviyesinde.

2020 yılında, sanal dünya oyunlarından elde edilen gelirin miktarı 180 milyar doları gördü. 2025 yılına kadar ise tahminler bunun 400 milyardan daha yukarı çıkabileceği yönünde.

Kısa süre önce sizlerle metaverse destekli kripto varlıkların yükselişinden de bahsetmiştik. Konuyla ilgili daha detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 714.570,84 TL 0,16%
ethereum
Ethereum (ETH) 59.175,74 TL 6,76%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 7.911,71 TL 2,84%
tether
Tether (USDT) 12,55 TL 0,06%
solana
Solana (SOL) 2.723,84 TL 6,54%
cardano
Cardano (ADA) 19,72 TL 0,16%
xrp
XRP (XRP) 12,56 TL 1,35%
polkadot
Polkadot (DOT) 471,78 TL 3,85%
usd-coin
USD Coin (USDC) 12,54 TL 0,11%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,69 TL 2,58%
Bağlantıyı kopyala