Grayscale, Janet Street ve Virtu Financial ile Anlaşmaya Vardı

grayscale investments ilk avrupa etfsini baslatti

Kripto dünyasının en önemli ürünlerinden birisi de şüphesiz ETF’ler. Yatırımcıların borsalar gibi aracılar ile uğraşmak zorunda kalmadan yatırım yapabildiği ETF’ler, son dönemde oldukça rağbet görüyor. Bununla birlikte ETF denilince akla ilk gelen isimlerden olan Grayscale, SEC‘in ETF kararına çok az kalırken yeni anlaşmalar ile elini güçlendiriyor. Öyle ki şirket, Jane Street ve Virtu Financial ile anlaştı.

Grayscale Janet Street ve Virtu Financial ile Anlaşmaya Vardi

Grayscale, Janet Street ve Virtu Financial ile Birlikte Çalışacak

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), uzun zamandır ETF’lere karşı sert tutumu ve red kararları ile gündeme geliyor. Kısa bir süre önce SEC komisyon üyesi Hester Peirce tarafından eleştirilen bu tutum, birçok şirketin de tepkisini toplamış durumda. Bu noktada Grayscale ise ETF başvurusunun kabul edilmesi durumunda, Janet Street ve Virtu Financial adlı piyasa yapıcı şirketlerle birlikte çalışacak.

Konu hakkında konuşan Grayscale Investment’ın CEO’su Michael Sonnenshein şu ifadelere yer verdi:

“Virtu ve Jane Street’ten yapılan bu duyuru, piyasanın, kurumsal oyuncuların böyle bir ETF’yi desteklemeye hazır olduğu yere olgunlaştığının bir doğrulaması olarak gerçekten sindirilmelidir”

SEC’in kararının Temmuz’un ilk haftası açıklanması gerekiyor. Daha önce ETF kararını erteleyen SEC, önümüzdeki haftaya kadar kendisine süre tanımıştı. Şu anda piyasalar ETF kararının açıklanmasını bekliyor.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
442.325,96 TL 3,02%
ethereumETH/TRY
34.118,14 TL 3,70%
tetherUSDT/TRY
17,98 TL 0,30%
bnbBNB/TRY
5.925,89 TL 1,27%
usd-coinUSDC/TRY
17,96 TL 0,26%
xrpXRP/TRY
6,85 TL 1,17%
cardanoADA/TRY
9,72 TL 1,18%
binance-usdBUSD/TRY
17,93 TL 0,03%
solanaSOL/TRY
793,18 TL 5,04%
polkadotDOT/TRY
168,53 TL 1,24%
Bağlantıyı kopyala