Grayscale, Bitcoin ETF Hamlesine Öncülük Etmesi İçin Sektörün Kıdemli İsmi David LaValle’i İşe Aldı

grayscale etf hamlesine onculuk etmesi icin sektorun kidemli ismi david lavallei ise aldi

Önde gelen kripto para varlık yöneticisi Grayscale, Bitcoin fonunu borsada işlem gören bir fona dönüştürme çabalarına liderlik etmesi için eski Alerian CEO’su David LaValle’yi işe aldı.

Alerian’a öncülük etmeden önce LaValle, Nasdaq ve State Street’te önemli roller üstlenmişti. Nasdaq’ta ETF piyasalarını yönetmekten sorumluydu.

LaValle, şu anda NYSE American olarak bilinen Amerikan Menkul Kıymetler Borsası’nda başlayan kariyerinin en başından itibaren ETF endüstrisinde yer aldı.

Pek çok spekülasyondan sonra Grayscale, sonunda Nisan ayı başlarında önde gelen fonunu bir ETF’ye dönüştürme planını doğruladı ve potansiyel olarak Fidelity, VanEck ve SkyBridge gibi bir dizi diğer önemli oyuncu üzerinde baskı yarattı. Hepsi, başvurularının ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından onaylanması için yarışıyor.

Grayscale Bitcoin Trust, 3 Ağustos itibariyle yönetim altında 25 milyar dolara sahip. CEO Michael Sonnenshein kısa süre önce şirketin fonu bir ETF’ye dönüştürmeye tamamen kararlı olduğunu söyledi:

“Bence, bizim dünya görüşümüze göre, oturduğumuz yerde, altta yatan piyasada gerçekten birkaç farklı olgunlaşma noktası arıyoruz ve bu, düzenleyicilerin bu tür ürünleri onaylamak için ihtiyaç duyduğu şeyin son aşamaları ve yatırımcılara aradıkları korumaları sağlıyor.”

LaValle, Grayscale’i borsada işlem gören fonların “dünya çapında” bir ihraççısına dönüştürmeye kararlı olduğunu söylüyor:

“Birinci sınıf bir ETF ihraççısı olmak için bir dizi ürün yaratmaya odaklandık. Eşsiz bir konumdayız. Aslında piyasada bir ürünümüz var, bu yüzden bizi harika bir yere koyuyor.”

Dilek Sarı

Dilek Sarı

Dilek, 1992 yılında İzmir’de doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise öğrenimini İzmir’de tamamladı ve 2010 yılında Adnan Menderes Üniversitesi Sosyoloji bölümüne başladı. 2014 yılında buradan mezun olan Dilek, alanda kalmak ve akademik çalışmalar yürütmek amacıyla aynı yıl Ege Üniversitesi Genel Sosyoloji ve Metodoloji anabilim dalında yüksek lisans eğitimine başladı. Yüksek lisans tezini “Risk Toplumu” ve “Korku Kültürü” üzerine yapan Dilek, daha sonra akademi ile arasındaki fikir ayrılıkları ve kripto varlıklara artan ilgisi nedeniyle bu sektöre adım attı. 2019 başlarında yerli bir kripto varlık işlem platformunda Sosyal Medya Uzmanı olarak görev alan Dilek, burada bulunduğu yaklaşık iki sene boyunca, alana ilişkin bilgi birikimini artırmaya yönelik çalışmalarda bulundu. Bir taraftan alana ilişkin teorik bilgilerini geliştirirken, diğer taraftan bu bilgileri pratiğe dökmek için çaba gösterdi. Öte yandan, yaklaşık beş yıldır sürdürdüğü SEO uyumlu içerik üretimi, İngilizce çeviri ve grafik tasarım çalışmalarına freelancer olarak devam etti. 2020 yılı sonlarında Kriptomeda’ya katılan Dilek, Coinkolik ve BTCHaber’de İçerik Editörü olarak çalışmaya başladı. O zamandan bu yana burada görev almayı sürdürdü ve alana ilişkin bilgilerini derinleştirirdi. Dilek şimdi zincir üstü analiz ve DeFi ürünleri hakkında kendini geliştirmeye çalışıyor ve NFT alanını ise yakından takip ediyor. Blokzinciri teknolojisinin yazılım yönüne de ilgi duyan Dilek, ilerleyen yıllarda bu alan hakkında da bilgi sahibi olmayı umut ediyor. Dilek kripto varlıkların yanı sıra müzik, deneysel sinema, modern psikoloji, astronomi ve doğa sporlarına ilgi duyuyor. Uzaya ilişkin fenomenler hakkında araştırma yapmayı seven, alana dair haber ve bilimsel çalışmaları yakından takip eden Dilek, amatör olarak astrofotoğrafçılık da yapıyor. Aynı zamanda amatör bir kuş gözlemcisi olan Dilek, İzmir’de aktif olarak çalışmalar yürüten Doğa Derneği’nin etkinliklerini yakından takip ediyor. Etik sebeplerle vegan bir yaşam tarzını benimsemesi nedeniyle her türlü hayvan sömürüsüne karşı duruyor. Psikoloji alanına dair akademik makaleler okumayı, müzik festivallerine katılmayı, deneysel filmler izlemeyi, blokzinciri teknolojisini konu alan kitaplar okumayı ve yeni kültürlerle tanışmayı seviyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 387.334,02 TL 1,75%
ethereum
Ethereum (ETH) 27.401,21 TL 4,68%
cardano
Cardano (ADA) 19,90 TL 3,60%
tether
Tether (USDT) 8,88 TL 0,13%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.097,27 TL 0,59%
xrp
XRP (XRP) 8,44 TL 0,88%
solana
Solana (SOL) 1.228,34 TL 1,14%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,88 TL 0,11%
polkadot
Polkadot (DOT) 260,11 TL 3,06%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 1,85 TL 0,98%
Copy link
Powered by Social Snap