Grayscale, Bitcoin Spot ETF’si Reddedilirse SEC’e Dava Açabilir

grayscale bitcoin spot etfsi reddedilirse sece dava acabilir 2

Bilindiği üzere kripto para birimlerinin hızla yaygınlaşması ile beraber ETF başvurularında da artış yaşanıyor. Varlık yönetimi şirketi Grayscale uzun süredir Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Spot Bitcoin ETF’sini kabul etmesini bekliyor. Son olarak varlık yönetimi şirketi Grayscale CEO Michael Sonnenshein, ajansın Spot Bitcoin ETF’sini reddetmeye devam etmesi halinde, Grayscale’in Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) karşı yasal işlem başlatmayı düşünüyor.

Grayscale’in Bitcoin ETF için Mücadelesinde SEC Dava ile Karşı Karşıya Kalabilir

Varlık yönetim şirketi Grayscale, spot Bitcoin ETF’sinin reddedilmesi halinde ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) karşı dava açabilir.

grayscale bitcoin spot etfsi reddedilirse sece dava acabilir

Varlık yönetimi şirketi Grayscale CEO Michael Sonnenshein, yaptığı bir röportajda Grayscale Bitcoin Trust’ı (GBTC) bir ETF’ye dönüştürme başvurularının reddedilmesi durumunda Grayscale’in İdari Prosedür Yasası davasını düşünüp düşünmeyeceği sorulduğunda, “Bence tüm seçenekler masada” dedi .

Grayscale CEO Michael Sonnenshein konu ile ilgili olarak şunları söyledi:

Grayscale ekibi, amiral gemisi fonumuz GBTC’yi bir ETF’ye dönüştürmenin arkasına firmamızın tüm kaynaklarını koyuyor. Yatırımcıların, onları savunmaya devam ettiğimizi ve savunacağımızı bilmeleri gerçekten önemli.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
530.250,23 TL 0,83%
ethereumETH/TRY
33.563,86 TL 0,84%
tetherUSDT/TRY
19,07 TL 0,67%
bnbBNB/TRY
6.240,88 TL 0,86%
usd-coinUSDC/TRY
19,05 TL 0,61%
xrpXRP/TRY
8,53 TL 2,63%
cardanoADA/TRY
6,75 TL 0,26%
staked-etherSTETH/TRY
33.486,96 TL 0,40%
dogecoinDOGE/TRY
1,41 TL 0,50%
matic-networkMATIC/TRY
20,92 TL 1,83%
Bağlantıyı kopyala