bitcoinBTC/TRY
1.096.667,22 TL 0,46%
ethereumETH/TRY
58.928,65 TL 0,91%
tetherUSDT/TRY
28,92 TL 0,15%
bnbBNB/TRY
6.594,29 TL 0,75%
xrpXRP/TRY
17,49 TL 1,07%
solanaSOL/TRY
1.751,61 TL 3,11%
usd-coinUSDC/TRY
28,91 TL 0,11%
staked-etherSTETH/TRY
58.904,07 TL 0,83%
cardanoADA/TRY
10,92 TL 2,06%
dogecoinDOGE/TRY
2,35 TL 0,44%

Paylaş

Google’da Yapılan “Ethereum Merge” Aramaları Rekor Kırdı

Googleda Yapilan Ethereum Merge Aramalari Rekor Kirdi1

Son dönemde kripto dünyası popülaritesini hızla artırmakla kalmıyor, sektörler tarafından tanınmakla birlikte bu sektörleri değiştiriyor. Birçok şirket kriptoyu tanırken, günden güne daha fazla kullanıcının da önüne kripto tanımları çıkmaya başlıyor. Bunun etkisini Google arama sonuçlarında da net bir şekilde görebiliyoruz. Örnek olarak “Ethereum Merge” aramaları, Google aramaların tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmış durumda.

Google'da Yapılan "Ethereum Merge" Aramaları Rekor Kırdı

Google’da Yapılan “Ethereum Merge” Aramaları Hızla Artıyor

Küresel olarak (aynı zamanda bölgesel olarak da filtrelenebiliyor) Google Trends verileri, kullanıcıların neleri aradığına dair bize oldukça değerli bir veri sunuyor. Yine bu verilere göre , son iki hafta içinde, dünya çapındaki insanlar Ethereum Merge hakkında daha fazla bilgi edinmek için o kadar hevesliydi ki, arama terimi her yerde aynı anda popülerliğini zirveye çıkardı.

6 Mart’ta da “Ethereum Merge” şu anda olduğu kadar popülerdi. Bu tarihten sonra yapılan arama patlaması, terimin 20 Mart’a kadar dünya çapında tüm zamanların en yüksek popülaritesine ulaşmasına neden oldu. 

Kanada, son 365 gün içinde en çok arama yapılan ülke olarak dikkat çekerken, Avustralya nüfusu, nüfus büyüklüğüne göre Kanadalıların geçen yıl yaptığı aramaların yüzde 84’ünü gerçekleştirerek ikinci sırada yer aldı. 

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala