Google Arama Sonuçları Tüketicilerin NFT İlgisini Gösteriyor

google arama sonuclari tuketicilerin nft ilgisini gosteriyor

NFT sektörünün hızlı büyümesi devam ediyor. Bu büyümeyi, Google Arama sonuçları ile ilgili verilerde de net bir şekilde görüyoruz. “NFT” ve “Buy NFT“(NFT satın al) odak kelimelerinin aranma hacminin zirveye çıktığı bu dönemde, OpenSea’deki işlem hacminde de büyük bir artış yaşanıyor. Konuyla ilgili daha önce yazmış olduğumuz haberi buradan okuyabilirsiniz.

Google Arama Sonuçları NFT Konusunda Zirveyi Gösteriyor

Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Solana (SOL) ve Binance Coin (BNB) gibi varlıklardaki hızlı yükselişin yanında 2021, NFT’lerin de yükselişine sahne oluyor. Aslında NFT’lerin varlığı yeni değil. Ancak, sporculardan müzisyenlere ve hatta politikacılara kadar birçok önemli ismin NFT‘ler hakkında konuşması onları daha da popüler hale getirdi diyebiliriz.

google arama sonuclari tuketicilerin nft ilgisini gosteriyor 2

Google Arama sonuçları, “NFT” sorgularının sayısının zirveye ulaştığını gösteriyor. Kısa süreli bir düşüşün ardından ekim ayında tekrar artmaya başlayan aramalar, şimdilerde rekor tazeledi. Bu arada bu aramaların dünya çapında yapıldığını da belirtelim.

google arama sonuclari tuketicilerin nft ilgisini gosteriyor 3

Diğer yandan “NFT satın al” öbeğinin İngilizcesi olan “Buy NFT” aramalarında da benzer bir durum söz konusu. İlk önce mart ayındaki zirvesine geri gelen arama sayısı, şimdilerde mart ayının da üzerine çıktı.

NFT denilince akla gelen pazarlardan biri de OpenSea. OpenSea’nin 2020 yılı içindeki toplam işlem hacmi sadece 21 milyondu. Nisan 2021’e kadar bu sayı 1 milyar dolara çıktı. Kasım ayının başlarında ise 10 milyar doları gördü.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 675.940,69 TL 0,93%
ethereum
Ethereum (ETH) 57.017,09 TL 2,35%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 7.607,74 TL 1,29%
tether
Tether (USDT) 13,70 TL 0,56%
solana
Solana (SOL) 2.611,60 TL 5,07%
cardano
Cardano (ADA) 18,64 TL 3,19%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,70 TL 0,51%
xrp
XRP (XRP) 10,98 TL 3,76%
polkadot
Polkadot (DOT) 383,68 TL 3,74%
terra-luna
Terra (LUNA) 945,35 TL 2,17%
Bağlantıyı kopyala