bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 66,949.94 0.18%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,120.98 0.95%
bnb
BNB (BNB) $ 580.17 0.05%
solana
Solana (SOL) $ 173.05 2.20%
xrp
XRP (XRP) $ 0.521391 0.24%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.481345 0.29%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.153198 1.06%

Goldman Sachs’tan Dijital Varlık Ekibini Genişletme Planı

goldman sachstan dijital varlik ekibini genisletme plani1

Goldman Sachs‘ın dijital varlık ekibini genişletmeyi planladığı bildirildi. Banka, blockchain teknolojisinin özel sermaye gibi piyasaların işleyişini iyileştirme potansiyeline işaret etti. Bankanın blockchain uygulamalarını desteklemeye devam edeceği belirtildi.

goldman sachstan dijital varlik ekibini genisletme plani2

Goldman Sachs, Blockchain’i Desteklemeye Devam Edecek

Geçen ay yaklaşık 3.200 çalışanı işten çıkaracağını duyuran Goldman Sachs, dijital varlık ekinini genişletme planını açıkladı. Bloomberg’de yer alan habere göre Goldman Sachs Küresel Başkanı Mathew McDermott, bankanın blockchain uygulamalarını ‘büyük ölçüde desteklediğini’ ve yaklaşık 70 kişilik grubun 2023’te alınacağını söyledi.

Goldman’ın tokenizasyon platformu GS DAP, Hong Kong’un dijital yeşil tahvil satışında kullanılmıştı. Özel bir blockchain olan GS DAP ile Hong Kong, 102 milyon dolarlık tokenize edilmiş tahvil satışı gerçekleştirmişti. McDermott, GS DAP’nin alternatifler, fon birimleri, türevler ve özel sermaye gibi diğer varlıklar için kullanılabileceğini söyledi.

McDermott’a göre blockchain platformu, yatırımcıların daha fazla veri görmesine, şeffaflığa ve doğru fiyatlandırmaya izin veriyor. Halka açık blockchain’ler hakkında da konuşan McDermott, geleneksel finansal işlemlerde kullanılmasının yıllar alabileceğini ifade etti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç, Kasım 1992'de İstanbul'da doğdu. İlkokul ve lise öğrenimini İstanbul'da gördü. İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında bilimsel araştırmalarda görev aldı. 2015 yılında Dünya gazetesinde haber editörü olarak mesleğe ilk adımını attı. Dünya'da farklı dönemlerde 5 yıla yakın çalıştı.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala