Goldman Sachs’ın Eski Yöneticisi, Kripto Portföyünü Nasıl Böldüğünü Açıkladı

goldman sachsin eski yoneticisi kripto portfoyunu nasil boldugunu acikladi

Goldman Sachs’ın eski yöneticilerinden biri olan Raoul Pal, kısa süre önce bir röportaj verdi. Pal, röportajda, yaklaşmakta olan küresel ekonomik yavaşlamadan ve buna nasıl hazırlandığından bahsetti. Goldman Sachs’ın eski yöneticisi, kripto portföyünü nasıl böldüğünü de açıkladı.

YouTube üzerinden yayınlanan bir programda konuşan Pal, halen, 2014 yılında kurucu ortağı olduğu Real Vision’un CEO koltuğunda oturuyor.

Goldman Sachs’ın Eski Yöneticisi Kripto Portföyünü Açıkladı

Goldman Sachs’ın eski yöneticisi Raoul Pal, hem ekonominin gidişatından hem de kripto portföyünde hangi kripto varlığa ne kadar yatırım yaptığından bahsetti.

goldman sachsin eski yoneticisi kripto portfoyunu nasil boldugunu acikladi 2

Pal ilk olarak ekonomiyle ilgili şunları söyledi:

“Yaptığım çalışma, küresel ekonominin gelecek yıl, oldukça önemli ölçüde yavaşlama olasılığının olduğunu gösteriyor. Ve yine, daha fazla teşvikin de geldiğini görebiliriz. Bu yüzden çoğu insanın gördüğünden çok farklı bakıyorum, ancak ufukta mali uçurum nedeniyle, mali uçurumdan çıkan GSYİH’nın yüzde 3,5’i gibi bir rakamımız var.”

Pal aynı zamanda günlük yaşam maliyetlerine de dikkat çekerek, artan petrol fiyatlarına ve malların satın alınabilirliğine değindi.

Yönetici kripto portföyünü nasıl böldüğünü de açıkladı. Bu açıklamaya göre Pal’ın en fazla ETH’si var.

Pal, portföyü hakkında şunları söyledi:

“Şu anki portföyümde muhtemelen yüzde 70 ETH, yüzde 5 BTC var. Bu ikisinin ardından diğerleri geliyor. Peki neden bu şekilde böldüm? Aslında bu Bitcoin’e karşı bir hareket değil. Çünkü ben bir finansal piyasa adamıyım ve risk eğrilerini kullanıyorum. Yani döngünün belirli noktalarında, bir boğa piyasasının ortasında, mümkün olduğu kadar çok risk almak istersiniz”Ethereum’un daha fazla akış göreceğini düşündüğüm ona yöneldim, şimdilik benimseme döngüsünün başlarındayız ve bu muhtemelen ilerde fiyatı Bitcoin’den daha fazla artacak.”

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 673.474,20 TL 0,83%
ethereum
Ethereum (ETH) 56.763,18 TL 1,44%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 7.560,47 TL 2,11%
tether
Tether (USDT) 13,70 TL 0,08%
solana
Solana (SOL) 2.593,92 TL 6,78%
cardano
Cardano (ADA) 18,50 TL 4,55%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,70 TL 0,14%
xrp
XRP (XRP) 10,86 TL 5,68%
polkadot
Polkadot (DOT) 381,89 TL 5,12%
terra-luna
Terra (LUNA) 922,60 TL 5,35%
Bağlantıyı kopyala