Goldman Sachs, McLaren Racing’e Sponsor Oldu

Goldman Sachs McLaren Racinge Sponsor Oldu1

Son yıllarda sık sık kripto şirketlerini spor sektörü ile yakın ilişkiler içerisinde görüyoruz. Öyle ki birçok futbol klubünün sponsorlu hâli hazırda kripto şirketleri olmuş durumda. Son olarak son dönemde kripto ürünlerin genişleten küresel yatırım bankası Goldman Sachb, McLaren Racing ile çok yıllı bir sponsorluk anlaşması imzaladı.

Goldman Sachs, McLaren Racing'e Sponsor Oldu

Goldman Sachs, McLaren Racing’e Sponsor Olarak Dikkatleri Üzerine Çekti

McLaren Racing, küresel yatırım bankası Goldman Sachs Group’un 2022 sezonu ve sonrası için McLaren Formula 1 takımının Resmi Ortak ve sponsoru olduğunu duyurdu. Bu çok yıllı sponsorluk anlaşması, Goldmans Sachs’ı ise spor arenasına inen birkaç yatırım bankasından biri yapıyor.

Sponsorluğun amacı ise taraflara göre neredeyse tüm endüstrileri ele geçiren sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmada yarış ekibine yardımcı olmak. Fosil yakıtlara bağımlı olan bir spor dalındaki yarış takımı, net sıfır karbon emisyonu hedeflerine olan bağlılığını yerine getirmek için ilerlemeyi hızlandırmak istiyor.

Konuyla alakalı olarak konuşan McLaren Racing CEO’su Zak Brown, şu ifadelere yer verdi:

“Sürdürülebilirliğin önemini kabul etme konusunda McLaren Racing’in kendi değerlerini paylaşan küresel bir kurum olan Goldman Sachs ile ortak olmaktan heyecan duyuyoruz. Cesur uzun vadeli hedeflerimize ulaşmak için çalışırken, Goldman Sachs’ın desteği, ilerlememizi hızlı bir şekilde izlememizde paha biçilmez bir destek sağlayacak”

Anlaşma detaylarına göre sponsorluk 2022 yarış sezonunu başlatacak ve Goldman Sachs logosu ilk olarak yaklaşmakta olan Britanya Grand Prix’sinde McLaren yarış arabalarında boy gösterecek.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
331.895,58 TL 2,44%
ethereumETH/TRY
18.840,66 TL 4,26%
tetherUSDT/TRY
16,75 TL 0,00%
usd-coinUSDC/TRY
16,79 TL 0,11%
bnbBNB/TRY
3.813,55 TL 3,77%
binance-usdBUSD/TRY
16,78 TL 0,14%
xrpXRP/TRY
5,44 TL 0,84%
cardanoADA/TRY
7,73 TL 0,80%
solanaSOL/TRY
590,50 TL 5,79%
dogecoinDOGE/TRY
1,14 TL 1,60%
Bağlantıyı kopyala