Goldman Sachs Kendi Kripto Parasını Çıkarmayı Planlıyor

Abone Ol:google-news

Goldman Sachs, dijital varlık ekibini önemli ölçüde genişlettiği ve öncü çabalarına yeni bir kafa atadığı için kendi kripto para birimini, muhtemelen bir sabit parayı ciddi şekilde düşünüyor.

CNBC Perşembe günü , Goldman’ın yeni dijital varlık küresel başkanı Matthew McDermott, ABD yatırım bankasının kendi dijital varlığını başlatıp başlatmayacağını araştırdığını doğruladı .

“Kendi fiat dijital token’ınımızı yaratmanın ticari uygulanabilirliğini araştırıyoruz, ancak potansiyel kullanım durumları üzerinde çalışmaya henüz yeni başladık diyebiliriz.”

McDermott’un strateji başkanı Oli Harris JP Morgan’ın blok zinciri Quroum’un yanı sıra, yerleşim parası JPMCoin’de de etkili oldu.McDermott, blockchain’in birbirlerine kredi ve ipotek piyasalarının yanı sıra birbirlerine borç vermek için kullandığı verimsiz geri alım veya “repo” pazarında nasıl tasarruf sağlayabileceğini araştırıyor.

Ayrıca Goldman’ın rakibi JPM ve Facebook ile gelecekteki dijital varlık girişimlerinde işbirliği yapmayı düşünebileceğini söyledi.

McDermott, hem Asya’da hem de Avrupa’da çalışan sayısını ikiye katlamak da dahil olmak üzere Goldman’ın dijital varlık ekibini önemli ölçüde genişletmeyi planladığını söyledi.

Bu yazı 07/08/2020 tarihinde yayınlandı.
Kaynak: Coindesk

BTCHaber E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyor, spam yapmayacağımızın sözünü veriyoruz.

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.

https://www.btchaber.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bitcoin
Bitcoin (BTC) 79.903,31 TL 0,64%
ethereum
Ethereum (ETH) 2.614,90 TL 0,35%
tether
Tether (USDT) 7,62 TL 0,12%
ripple
XRP (XRP) 1,77 TL 0,08%
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) 1.640,00 TL 0,58%
polkadot
Polkadot (DOT) 31,57 TL 3,83%
binancecoin
Binance Coin (BNB) 184,56 TL 3,84%
chainlink
Chainlink (LINK) 67,27 TL 2,12%
crypto-com-chain
Crypto.com Coin (CRO) 1,16 TL 0,05%
litecoin
Litecoin (LTC) 336,71 TL 2,10%
Share via
Copy link
Powered by Social Snap