bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 64,448.27 4.60%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,088.35 5.21%
bnb
BNB (BNB) $ 554.88 5.58%
solana
Solana (SOL) $ 140.01 4.47%
xrp
XRP (XRP) $ 0.493141 7.85%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.461587 6.74%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.15453 7.38%

Goldman Sachs, Bu Yıl Kripto Paralar İçin Yatırım Araçları Sunmayı Planlıyor

goldman sachs bu yil bitcoin btc ve kripto paralar icin yatirim araclari sunmayi planliyor

ABD’li bankacılık devi Goldman Sachs, bu yıl müşterilerine kripto para yatırım araçları sunabilir. 

Bir CNBC haberine göre Goldman Sachs, bu yılın ortalarında şirketin yen dijital varlıklar başkanını işaret ederek, Bitcoin ve kripto paralara yatırım hizmeti sunmayı planladığını aktardı.

Önde gelen bankacılık devi, Morgan Stanley’in izinden gidiyor gibi görünüyor. Söz konusu haber ise CNBC’ye şirketin Servet Yönetimi departmanına yeni atanan Dijital Varlıklar Başkanı Mary Rich ile geldi. 

Şirket, kripto paralar için tam ölçekli bir yatırım sunmayı planlıyor. Bunun hem BTC hem de BTC’ye dayalı türevler olabileceği bildiriliyor. Goldman Sachs’ın Servet Yönetimi departmanı, bankaya en az 25 milyon dolar yatırım yapabilecek güçte olan yatırımcılarla çalışıyor. 

Önde gelen bir diğer bankacılık devi olan Morgan Stanley de Bitcoin hizmeti sunacağını açıklamıştı. Nisan ayında başlayacak olan hizmet, yüksek net değerli müşterilere bakiyelerinin %2.5’i kadar Bitcoin yatırımı yapmalarına olanak tanıyacak. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Dilek Sarı

Dilek, 1992 yılında İzmir’de doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise öğrenimini İzmir’de tamamladı ve 2010 yılında Adnan Menderes Üniversitesi Sosyoloji bölümüne başladı. 2014 yılında buradan mezun olan Dilek, alanda kalmak ve akademik çalışmalar yürütmek amacıyla aynı yıl Ege Üniversitesi Genel Sosyoloji ve Metodoloji anabilim dalında yüksek lisans eğitimine başladı.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala