Goldman Sachs: Blockchain, Metaverse ve Web 3’ün Anahtarı

goldman sachs blockchain metaverse ve web 3un anahtari

ABD’li bankacılık devi Goldman Sachs bir araştırma raporunda; Blockchain teknolojisinin, metaverse ve Web 3‘ün geliştirilmesinde bir merkez olduğunu söyledi. Rod Hall liderliğindeki analistler, Aralık ayında yayınlanan bir notta Blockchain teknolojisinin metaverse kavramı için önemini şu şekilde vurguladı:

Merkezi bir otoriteden bağımsız olarak herhangi bir sanal nesneyi benzersiz bir şekilde tanımlayabilen bir teknoloji, metaverse deposunun işleyişi için çok önemli olacak.

Ayrıca söz konusu olan notta; Web 3‘ün gelişmesi için de benzer şekilde, Blockchain teknolojisinin son derece önemli olduğu vurgulandı:

Blockchain, merkezi kontrolün kısmen ortadan kaldırılmasına izin veriyor. Söz konusu bu izin ile beraber, gelecekte kullanıcılar; Meta, Google veya Apple gibi üçüncü bir tarafa ihtiyaç duymadan giriş yapabilecekler.

Goldman Sachs: Kripto Para Birimleri Blockchain için Sadece Başlangıç

ABD’li bankacılık devi Goldman analistleri; kripto para biriminin Blockchain için sadece bir başlangıç ​​olduğunu düşünüyor. Ayrıca hatırlatmak gerekirse; 2017’den bu yana Blockchain, bankacılık sektöründen iletişim, medya ve üretim gibi birçok farklı alanda yer alıyor.

goldman sachs blockchain metaverse ve web 3un anahtari 2

Wall Street bankası ise, Blockchain’i TCP/IP ve HML’nin 1990’larda internete girmesinden bu yana ortaya çıkan en iyi teknolojilerden biri olarak görüyor.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 451.594,03 TL 6,16%
ethereum
Ethereum (ETH) 29.939,91 TL 11,02%
tether
Tether (USDT) 13,41 TL 0,42%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 4.611,02 TL 10,13%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,43 TL 0,49%
cardano
Cardano (ADA) 13,18 TL 12,27%
xrp
XRP (XRP) 7,64 TL 7,87%
solana
Solana (SOL) 1.119,47 TL 17,87%
terra-luna
Terra (LUNA) 825,75 TL 9,48%
polkadot
Polkadot (DOT) 219,89 TL 11,66%
Bağlantıyı kopyala