Goldman Sachs: Bitcoin (BTC) ile Altın Bir Arada Var Olabilir

goldman sachs bitcoin btc ile altin bir arada var olabilir

Goldman Sachs, piyasa hakkındaki görüşlerini sunduğu bir rapor yayınladı. Raporda, Bitcoin’in ile altının birlikte var olabileceği ifade edildi.

23.000 doları aşarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan Bitcoin (BTC), yeniden finans kurumlarının dikkatini üzerine çekti. Bitcoin’in sert yükselişi, altına zarar verecek tartışmalarını yeniden gündeme getirdi. Raporda, söz konusu yükselişin bir enflasyondan korunma varlığı olarak altına zarar vermeyeceği belirtildi. Bu fikrin arka planında ise, iki varlığın bir arada var olabileceği düşüncesi yatıyor. 

Altın mı, Bitcoin mi?

Bitcoin ilk ortaya çıkmasından bu yana temel özelliği olan sınırlı arz nedeni ile sürekli olarak altın ile karşılaştırıldı. Hatta Bitcoin için “dijital altın” olduğu yorumları yapıldı. Bu anlayış, 2020 itibariyle birçok finans kuruluşu tarafından benimsendi. Bazı kurumlar, Bitcoin’in altına ciddi ölçüde zarar vereceğini söylerken, Goldman Sachs gibi bazı kurumlar ise birlikte var olabileceğini düşünüyor:

“Altının reel oranlara ve dolara karşı son zamanlardaki düşük performansı, bazı yatırımcıları Bitcoin’in tercih edilen enflasyondan korunma yöntemi olarak altının yerini alacağı konusunda endişelendirdi. Bazı ikameler meydana gelse de, Bitcoin’in artan popülaritesini, altının statüsüne varoluşsal bir tehdit olarak görmüyoruz.”

BTCHaber

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.
https://www.btchaber.com/

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
444.166,23 TL 1,82%
ethereumETH/TRY
30.751,16 TL 2,37%
tetherUSDT/TRY
18,80 TL 0,01%
usd-coinUSDC/TRY
18,80 TL 0,16%
bnbBNB/TRY
5.923,41 TL 1,99%
xrpXRP/TRY
7,75 TL 0,27%
binance-usdBUSD/TRY
18,80 TL 0,17%
cardanoADA/TRY
7,35 TL 1,00%
dogecoinDOGE/TRY
1,68 TL 0,08%
matic-networkMATIC/TRY
21,63 TL 0,97%
Bağlantıyı kopyala