Goldman Sachs, Asya’daki İlk Bitcoin Vadeli İşlemlerini Başlattı

goldman sachs asyadaki ilk bitcoin vadeli islemlerini baslatti

Son zamanlarda kripto para piyasasında yaşanan çöküşe rağmen finans kurumları kripto varlık sınıfının sunabileceği fırsatları giderek daha fazla fark ediyor. Bu kez çok uluslu ABD yatırım bankası olan Goldman Sachs, Bitcoin vadeli işlemlerini başlattığını açıkladı.

Goldman Sachs’den Bitcoin Hamlesi

Çok uluslu ABD yatırım bankası Goldman Sachs, Asya’da Bitcoin (BTC) vadeli işlemlerinin ilk blok ticaretini gerçekleştiren bankacılık devi oldu.

goldman sachs asyadaki ilk bitcoin vadeli islemlerini baslatti

Aracı kurum sağlayıcısı BGC Partners‘ın yan kuruluşu olan GFI Securities LLC aracılığıyla gerçekleşti.

Bankanın yayınladığı basın açıklamasına göre, Asya piyasalarında CME Group Bitcoin opsiyon sözleşmelerinin ilk aracılı blok ticareti Cumberland DRW LLC ile Goldman Sachs arasında düzenlendi.

Kripto para birimlerine uzun zamandır ilgi gösteren Goldman Sachs, Aralık 2021’de vadeli işlemler ve diğer kripto teklifleri gibi ürünlere odaklanarak, kurumlara kredi sağlamak için Bitcoin’i teminat olarak kullanmak için çalışmalara başlamıştı.

Ayrıca hatırlatacak olursak geçtiğimiz nisan ayında Goldman Sachs patronu David Solomon, düzenleyici engeller ve FTX’in halka açılma konularını görüşmek için FTX CEO’su Sam Bankman-Fried ile bir araya gelmişti. Görüşme, Karayipler’de gerçekleşmişti.

Esra Bayram

Esra Bayram

Esra Bayram, 26 Ocak 1999 tarihinde İstanbul’un Fatih ilçesinde dünyaya geldi. Aslen Zonguldaklı olan Esra Bayram, İlkokul ve Ortaokul’u İstanbul’da 75. Yıl Okulu’nda okuduktan sonra Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar verdi. Liseyi Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde bitirdi. Bu dönemde şiir yazan Esra Bayram bu konuda çeşitli şiir yarışmalarında derece elde etti. Lise yıllarında araştırmacı ve sorgulayıcı yanını keşfederek gazeteci olmaya karar verdi. 2021 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun olan Esra Bayram aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde okuyor. Üniversite hayatında geçimini sağlamak için çeşitli meslek kollarında yarı zamanlı olarak çalışan Esra, bu dönemde kendi ayakları üzerinde durmayı öğrendi. Üniversite eğitimine devam ederken müziğe olan ilgisi ona bu alanda web sitesi oluşturmaya yönlendirdi. Kendi hazırladığı müzikle ilgili içerikleri bu sitede yayınladı. Aynı zamanda ukulele ve gitar çalmayı öğrenen Esra, boş vakitlerinde müzik aleti çalmayı öğreniyor. Esra Bayram, ulusal ve yerel birçok medya kuruluşunda stajını tamamladıktan sonra Bitcoin ve kripto varlık (dijital para birimleri) odaklı en son haberleri, en yararlı analizleri ve gelişmeleri takip ettiğiniz kapsamlı bir platform olan BTCHaber'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Dijitalleşen dünya ile birlikte dijital paraların öneminin giderek artması sonucunda kripto varlık sektörünün geleceğinin farkında olan Esra, kripto varlık ekosistemini yakından takip ediyor ve bu konuda uzmanlaşmak adına araştırmalar yapıyor. Müzik dinlemeyi, dergi ve kitap okumayı, yürüyüş yapmayı, bisiklete binmeyi, yabancı dizi ve film izlemeyi seven Esra şu sıralar daha çok kripto varlık ekosistemine yönelik kitaplar okuyor. Esra, iyi gözlem ve analiz kabiliyetine sahip biri olarak severek yöneldiği iletişim, medya alanında kendini olabildiğince geliştirmek istiyor. İş disiplini yüksek ve her daim öğrenmeye açık bir kişiliğe sahip olan Esra, meslek ilkelerine ve ahlakına uygun habercilik yapmaya özen gösteriyor. İletişim ve medya alanındaki deneyimlerini dergilik sektörüne taşıyarak, ilerde kendi dergisini çıkartmayı hedefliyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
442.702,47 TL 2,61%
ethereumETH/TRY
34.308,01 TL 4,46%
tetherUSDT/TRY
17,95 TL 0,11%
usd-coinUSDC/TRY
17,96 TL 0,08%
bnbBNB/TRY
5.944,71 TL 0,79%
xrpXRP/TRY
6,88 TL 1,27%
cardanoADA/TRY
9,72 TL 1,27%
binance-usdBUSD/TRY
17,95 TL 0,27%
solanaSOL/TRY
795,87 TL 4,89%
polkadotDOT/TRY
169,61 TL 0,05%
Bağlantıyı kopyala