Goldman Sachs, 2021’in Sonuna Kadar Coinbase’in Hisselerinde %35 Artış Ön Görüyor

goldman

Goldman Sachs, Coinbase’in geçtiğimiz birkaç hafta içinde %25 oranında düşüş gösteren hisselerinin gidişatı tersine çevirebileceğini ve bu yıl sonunda 300 doları aşabileceğini açıkladı.

Goldman Sachs, Coinbsse’in halka arzına liderlik etmesinin ardından, borsa hisseleri için oldukça parlak bir tablo tahmininde bulundu. Yayınladığı yakın tarihli bir raporda bana, Coinbase hissesi için bir satın alma derecesi belirledi ve bu yıl sonuna kadar %35’lik bir artış öngördü.

Bu yıl kripto endüstrisinden gelen en dikkat çekici gelişmelerden biri Coinbase’in halka açılma planlarıydı. Şirket bunu Nisan ayında doğrudan bir teklifle gerçekleştirdi ve önceki raporlar, hazırlıklara Goldman Sachs’ın öncülük ettiğini ileri sürdü. Goldman Sachs’ın kripto endüstrisine olan yaklaşımı tartışmalı bir konumdayken, bu öncülük önemli bir tartışma konusu haline gelmişti.

Goldman Sachs, dijital paraların bir varlık sınıfı olmadığını dile getirmişti. Ancak işler daha sonra tersine döndü. Banka bir Bitcoin ETF’i için plan yaparken aynı zamanda kripto para birimi ticcaret masasını tekrar aktif hale getirdi.

Coinbase Hisseleri Neden Yükselecek?

Şirkete göre Coinbase hisselerinde yaşanacak artışın bazı sebepleri söz konusu. Bunlar arasında Coinbase’in yeni özellikler ve yetenekler ekleme çalışmaları, kriptoların volatilitesinden faydalanabilme, güçlü müşteri trendlerine bağlı bir platform oluşturma ve ekosisteme kaldıraç getirme gibi etmenler yer alıyor.

 

Cem Yavuz

Cem Yavuz

2 Ekim 1992 tarihinde İzmir’de dünyaya gelen Cem Yavuz, ilköğretimi yine doğduğu şehirde tamamladı. Liseyi İstanbul’da okuyan Cem, tarihe olan ilgisi sebebiyle üniversite eğitimini Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin Tarih bölümünde tamamladı. Cem’in ilk iş deneyimi arşiv çalışmaları üzerine oldu. Bahçelievler Belediyesi’nin tapu arşivinde görev alan Cem, web siteleri için makale yazmaya ise 2014 yılında başladı. 2014 yılından beri aktif olarak onlarca farklı konuda makale kaleme aldı. Cem bu süreç içerisinde, birçok tanınmış markanın web sitesi içeriklerini de üretti. Cem üniversiteden mezun olmasının ardından farklı sektörlerde de çalıştı. Ünlü bir GSM operatörünün tanıtımı üzerine çeşitli görevlerde bulunan Cem, tekstil sektöründe de bir yıldan fazla çeşitli görevler yaptı. Cem, ilk olarak devlet okulunda tarih öğretmenliği stajını tamamladı. Daha sonra özel bir kuruluşta bir dönem tarih öğretmenliği de yaptı. Cem’in kripto para sektörüne girişi ise 2017 yılındaydı. Kripto paralarla tesadüfen tanışan Cem, Ethereum’u oldukça ilgi çekici bulmuş ve bu konuyu araştırma yoluna gitmişti. Çeşitli kripto para borsaları ve web siteleri için rehber içerikler kaleme aldı. Rehber içerikler daha çok kripto paraların tanıtımı üzerineydi. Ayrıca blockchain teknolojisi ve kripto para madenciliği hakkında da birçok bilgilendirici yazı kaleme aldı. Daha sonra çeşitli kripto para haber sitelerinde düzenli olarak yazarlık yapan Cem, şu anda Kriptomeda yayınlarından Coinkolik ve BTCHaber’de editör olarak görev yapıyor. Cem’in kripto paraların yanı sıra farklı ilgi alanları da bulunuyor. Tarih lisans eğitimini tamamlayan Cem, hala tarihle ilgilenmeyi sürdürüyor. Özellikle Ortaçağ Türk Tarihi konusunda oldukça ilgi duyan Cem, bir dönem yerel bir gazetede tarih ağırlıklı köşe yazıları da kaleme aldı. Cem’in hobileri arasında edebiyat, sinema ve spor önemli bir yer tutuyor. Özellikle Rus edebiyatına yoğun bir ilgisi olan Cem, modern klasiklerle de bir hayli ilgi duyuyor. Cem’in tarihi filmlere de büyük bir ilgisi söz konusu. Özellikle Ortaçağ’ı konu alan filmleri yakınen takip ediyor. Cem birçok spor branşını da takip ediyor. Futbol, basketbol ve tenis, Cem’in en çok takip ettiği spor branşları arasında yer alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 396.182,37 TL 3,35%
ethereum
Ethereum (ETH) 28.530,87 TL 2,49%
cardano
Cardano (ADA) 20,06 TL 2,21%
tether
Tether (USDT) 8,46 TL 0,05%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.452,10 TL 1,45%
xrp
XRP (XRP) 9,14 TL 0,35%
solana
Solana (SOL) 1.262,37 TL 13,78%
polkadot
Polkadot (DOT) 314,54 TL 4,23%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,02 TL 0,23%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,46 TL 0,11%
Copy link
Powered by Social Snap