Golden Gate Üniversitesi, Blockchain ve Kripto Konusunda Eğitim Verecek

golden gate universitesi blockchain ve kripto konusunda egitim verecekas

Kripto para birimlerinin birçok alanda kullanılması ile beraber gelişimine hızlı bir şekilde devam ediyor. Son olarak California merkezli Golden Gate Üniversitesi, merkeziyetsiz web geliştirme merkezli organizasyonu Filecoin Foundation ile iş birliği içinde Blockchain ve kripto para birimi eğitimi sunmaya hazırlanıyor.

Golden Gate Üniversitesi’nde Blockchain ve Kripto Hamlesi

Golden Gate Üniversitesi, merkeziyetsiz web geliştirme organizasyonu Filecoin Foundation’ın yaptığı basın açıklamasında, öğrenimin merkeziyetsiz depolamaya, Web3’ün arkasındaki teknolojilere ve yeni nesil internete odaklanacağını ve kripto sektörünün büyümesinden yararlanacağını söyledi.

golden gate universitesi blockchain ve kripto konusunda egitim verecek

Program kapsamında, kurumun yeni Filecoin Foundation Blockchain Akademi Laboratuvarı, yüksek öğrenim düzeyinde kripto para birimlerine artan ilgiyi karşılamak için buluşmalara ve eğitim seminerlerine ev sahipliği yapacak.

Golden Gate Üniversitesi, konu ile ilgili olarak şu ifadeleri kullandı:

Geçen yıl boyunca, kripto para birimini ve Web3’ü güçlendiren teknolojiye artan bir ilgi gördük. Golden Gate Üniversitesi hukuki olarak, öğrencilerimize ve daha geniş topluluğumuza bu yenilikçi, gelişmekte olan teknolojiler ve bunların sosyal açıdan faydalı kullanımları hakkında bilgi edinmeleri için ihtiyaç duydukları kaynakları sağlamak istiyoruz

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
348.537,71 TL 0,59%
ethereumETH/TRY
24.077,86 TL 1,30%
tetherUSDT/TRY
18,33 TL 0,04%
usd-coinUSDC/TRY
18,33 TL 0,07%
bnbBNB/TRY
5.022,69 TL 1,80%
xrpXRP/TRY
9,09 TL 11,61%
binance-usdBUSD/TRY
18,33 TL 0,10%
cardanoADA/TRY
8,42 TL 0,60%
solanaSOL/TRY
589,49 TL 0,37%
dogecoinDOGE/TRY
1,11 TL 2,68%
Bağlantıyı kopyala