Gizlilik Odaklı Tarayıcı Brave’den, Solana Entegrasyonu

gizlilik tarayicisi brave solana entegrasyonunu duyurdu

Gizlilik odaklı kripto tarayıcısı Brave, pazarın en yüksek piyasa değerine sahip kripto para birimlerinden birinin arkasındaki Blockchain ağı olan Solana ile entegrasyonunu duyurdu. Brave’in CEO’su Brendan Eich, konula alakalı olarak şu ifadelere yer verdi:

“Giderek daha fazla kullanıcı ve yaratıcının, merkeziyetsiz Web’e hızlı ve uygun maliyetli erişim için araçlara ihtiyaç duymasıyla birlikte, bu entegrasyon, gelecekteki kripto kullanıcı uygulamaları ve token kullanımlarının yolunu sorunsuz bir şekilde açacaktır.”

gizlilik-tarayicisi-brave-solana-entegrasyonunu-duyurdu

Brave Solana ile Entegrasyonunu Açıkladı

Bir şirketin blog gönderisine göre Brave, kripto ağının yüksek hızları ve düşük maliyetleri nedeniyle Solana’ya yöneliyor. Ethereum gibi diğer akıllı sözleşme özellikli Blockchain ağlarından farklı olarak, Solana’daki basit ve hızlı işlemler, veri başına 0.000005 SOL veya 0,001 ABD Doları kadar düşük bir maliyete sahip. Bu da platformları kendisini çekmek için cazip bir etken oluyor.

Brave şu anda aylık 42 milyon aktif kullanıcıya sahip olduğundan, bu hareket Solana ekosistemi için de faydalı olabilir.

Diğer taraftan duyuru, Brave’in Ethereum tabanlı token’ı olan Basic Attention Token’ı da (BAT) etkilemişe benziyor. Öyle ki CoinGecko’ya göre şu anda BAT gün içinde yüzde 19’dan fazla artmış durumda.  

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 658.197,58 TL 0,58%
ethereum
Ethereum (ETH) 49.614,88 TL 1,28%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 7.298,44 TL 2,83%
tether
Tether (USDT) 11,93 TL 0,32%
solana
Solana (SOL) 2.374,22 TL 1,40%
cardano
Cardano (ADA) 18,85 TL 1,08%
xrp
XRP (XRP) 11,41 TL 0,29%
usd-coin
USD Coin (USDC) 11,93 TL 0,22%
polkadot
Polkadot (DOT) 426,01 TL 0,25%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,48 TL 1,28%
Bağlantıyı kopyala