Giyim Şirketi ASRV’nin NFT’leri Dakikalar İçinde Tükendi

giyim sirketi asrvnin nftleri dakikalar icinde tukendi

Giyim şirketleri NFT ve metaverse sektörüne oldukça ısınmış durumda. Öyle ki Adidas ve Nike gibi şirketlerin NFT girişimleri sonrası ASRV‘de kendi NFT koleksiyonunu piyasaya sürdü. İşin dikkat çeken kısmı ise şirketin NFT’lerinin sadece 30 dakika içerisinde tükenmesi oldu.

ASRV’nin NFT’leri 30 Dakika İçerisinde Tükendi

Popüler NFT platformu OpenSea üzerinden 60 adet özel giysi NFT‘si yayımlayan ASRV, bu NFT’lerin sahiplerine aldıkları görseldeki giysileri hediye edeceğini açıklamıştı. 348 dolara satılan bu özel baskı kışlık ceketlerini NFT’leri alanlara hediye etti. 

giyim sirketi asrvnin nftleri dakikalar icinde tukendi2

2020’de 30 yaş altı Forbes 30 listesine seçilen ASRV’nin CEO’su Jay Barton, şirketi 2014’te kurdu. Kurucu yenilikçi çözümlere ilgisi olduğunu belirtirken, NFT’leri daha ilgili bir müşteri tabanı oluşturmaya yardımcı olacak bir araç olarak görüyor. Ek olarak şirketin Web 3.0 evrimine katılması için bir yol oluşturmak istiyor.

Barton, verdiği bir demeçte şu ifadelere yer verdi:

“NFT’ler, hayranlarınızın veya müşterilerinizin temelde bir şirketin başarısını paylaşmasına izin veriyor. Onların ürün satın almaları ve hevesleri artık Blockchain ağında izlenebilecek. Böylece finansal yükselişe sahip ve bir markanın başarısı için kitle odaklı kaynaklara yardımcı olacaklar.” 

Şirketin NFT sektöründe bu kadarla kalmayacağını belirtelim. Öyle ki şirket, The Sandbox metaverse’deki sanal arazi parsellerini araştırmaya başladığını da açıkladı.

Bu konuya değinen Bardon, “Müşteri için muazzam bir değer var. Metaverse ve NFT’ler sayesinde ortama fazla dahil olduklarını hissedebilirler ve şirket ne kadar başarılı olursa, müşteri o kadar fazla değer elde edebilir” dedi.

Şirketin NFT koleksiyonuna erişmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 490.393,54 TL 8,89%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.575,72 TL 9,85%
tether
Tether (USDT) 13,45 TL 0,29%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 4.990,68 TL 8,33%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,45 TL 0,53%
cardano
Cardano (ADA) 13,85 TL 6,25%
xrp
XRP (XRP) 8,08 TL 6,31%
solana
Solana (SOL) 1.225,31 TL 9,89%
terra-luna
Terra (LUNA) 860,72 TL 5,13%
polkadot
Polkadot (DOT) 241,67 TL 10,73%
Bağlantıyı kopyala