Gıda İzlenebilirlik Yarışmasının Yıldızı: Blockchain Şirketleri

blockchain sirketleri fda gida izlenebilirlik yarismasinin yildizi oldu

ABD Gıda ve İlaç İdaresi (FDA), bu yıl ilk kez Gıda İzlenebilirlik Yarışması düzenledi. Yarışmanın sonucu, kısa süre önce ajans tarafından açıklandı. Sonuçlara göre, kazananlar arasında blockchain şirketleri de var.

Düşük maliyetli izlenebilirlik çözümleri sunan üç blockchain şirketi, kazanların arasına girmeyi başardı. FDA, dünyanın dört bir yanından başvuru aldıklarını açıkladı.

Blockchain Şirketleri İpi Göğüsledi

Mojix, Wholechain ve Tag One, yarışmada kazanan üç blockchain şirketi arasında yer aldı. Konuyla ilgili açıklama yapan FDA, kazananların nasıl seçildiğini de belirtti. Burada etkili olan kriterler arasında; kullanım alanları, etkileri ve teknik tasarımları yer alıyor.

blockchain sirketleri fda gida izlenebilirlik yarismasinin yildizi oldu 2

Kazanan şirketlere tek tek baktığımızda Mojix, tedarik zinciri otomasyonunu kolaylaştırmak ve dijitalleştirmek için merkezi olmayan ürün defterleri kullanmasıyla öne çıkıyor. Wholechain ise şirketler için parçalanmış tedarik zincirlerini koordine etmeyi kolaylaştırmak adına blok zinciri tabanlı izlenebilirlik sunuyor. Son olarak Tag One, ‘tohumdan satışa’ tüm süreci daha yakında izleyebilmek adına blok zinciri tabanlı çözümler sunuyor.

Bu yarışma, daha akıllı gıda güvenliği planının bir parçası olarak düzenlendi. Bu plan sayesinde, tedarik zincirinde verimliliği artırabilecek ve maliyetleri azaltabilecek yeni finansal çözümler teşvik edilecek.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 389.825,86 TL 3,14%
ethereum
Ethereum (ETH) 28.282,05 TL 3,81%
cardano
Cardano (ADA) 20,50 TL 2,39%
tether
Tether (USDT) 8,47 TL 0,04%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.434,30 TL 2,67%
xrp
XRP (XRP) 9,15 TL 3,55%
solana
Solana (SOL) 1.422,03 TL 8,68%
polkadot
Polkadot (DOT) 311,59 TL 8,65%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,02 TL 1,83%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,47 TL 0,09%
Copy link
Powered by Social Snap