General Bytes, Bulut Hizmetini Sonlandırdı

general bytes bulut hizmetini sonlandirdi

Bitcoin ATM üreticisi General Bytes geçtiğimiz günlerde bir bilgisayar korsanı tarafından saldırıya uğramıştı. Yaşanan bu saldırı sonrasında General Bytes, güvenlik açığını kapattı ve bir güncelleme yayınladı. Güncelleme sonrasında General Bytes cephesinden yeni bir hamle geldi.

General Bytes, Saldırı Sonrasında Bulut Hizmetini Kapattı

Dünyanın en büyük Bitcoin ATM üreticilerinden birisi olan General Bytes, bir bilgisayar korsanının saldırısına maruz kaldı. Saldırı sonrasında General Bytes’in Bitcoin ATM’lerine bilgisayar korsanı kendi Java uygulamasını yükledi. Bu sayede bilgisayar korsanı borsalardaki ve sıcak cüzdanlardaki fonlara erişmek için API anahtarlarını okumasını ve şifreleri çözmeyi sağladı.

general bytes bulut hizmetini sonlandirdi 2

General Bytes, 18 Mart 2023 tarihinde Confluence sayfasında yüksek önem düzeyine sahip bir güvenlik olayı uyarısı yayınladı. Saldırganın veri tabanına ulaştığı, kullanıcı adlarını ve parolalarına eriştiği ve iki faktörlü kimlik doğrulamayı kapattığı belirtildi.

Gerçekleştirilen zincir üstü analizlere göre, saldırgana bağlı Bitcoin cüzdanında 56 Bitcoin (1.5 milyon dolar) bakiye olduğu tespit edildi. General Bytes, bu saldırı öncesinde geçtiğimiz yılın Ağustos ayında da benzer bir saldırıya uğramıştı. General Bytes, gerçekleşen saldırı sonrasında bulut hizmetini kapattığını açıkladı.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
529.926,65 TL 0,04%
ethereumETH/TRY
33.616,20 TL 0,01%
tetherUSDT/TRY
19,11 TL 0,26%
bnbBNB/TRY
6.229,84 TL 0,33%
usd-coinUSDC/TRY
19,05 TL 0,37%
xrpXRP/TRY
8,56 TL 2,68%
cardanoADA/TRY
6,78 TL 1,75%
staked-etherSTETH/TRY
33.541,78 TL 0,17%
dogecoinDOGE/TRY
1,41 TL 2,01%
matic-networkMATIC/TRY
20,79 TL 1,45%
Bağlantıyı kopyala