Genç Nesiller Metaverse İle Seyahat Etmekten Heyecan Duyuyor

genc nesiller metaverse ile seyahat etmekten heyecan duyuyor

Blockchain temelli Metaverse teknolojisi benimsenmeye devam ediyor. Metaverse gelişmeye devam ederken, yapılan bir araştırmaya göre Metaverse seyahat ve turizm alanında yeni bir dönemi başlatabilir.

Metaverse’e Olan İlgi Artıyor

Dünyanın dört bir yanındaki ülkeler COVID-19 ile birlikte gelen kısıtlamaları kaldırıyor. Yasaklar kalkarken kişilerin turizm savurganlığı da artıyor. En büyük çevrimiçi seyahat acentelerinden birisi olan Booking.com, tarafından yapılan bir ankete göre Metaverse’nin geleceği genç nesiller tarafından merakla bekleniyor.

genc nesiller metaverse ile seyahat etmekten heyecan duyuyor 2

Ajansın anketine 32 ülkeden 24.179 katılımcı katıldı. Seyahat programlarını sonlandırırken, gezginlerin destinasyonları sanal olarak keşfetmeye olan güçlü ilgisini ortaya çıkardı.

Katılımcılar arasında, metaverse’de seyahat denetimlerini denemekle en çok ilgilenenler, yaklaşık yüzde 45 ile Z Kuşağı ve ardından yaklaşık yüzde 43 ile Y Kuşağı idi.

Katılımcıların neredeyse yarısı ya da yüzde 43’e yakını, seçimlerine son noktayı koymak için sanal gerçekliği kullanma isteklerini doğruladı. Bundan yaklaşık 4.574 katılımcı, yeni yerleri ancak sanal olarak deneyimledikten sonra seyahat etmek istediklerini belirtti. Son olarak katılımcıların yaklaşık yüzde 35’i, bu popüler konumların etrafındaki çevrenin gerçek havasını alabilmek için metaverse’de birkaç gün geçirme isteklerinin olduğunu belirtti.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
442.134,64 TL 2,25%
ethereumETH/TRY
30.322,26 TL 2,40%
tetherUSDT/TRY
18,81 TL 0,11%
usd-coinUSDC/TRY
18,80 TL 0,16%
bnbBNB/TRY
5.948,05 TL 3,56%
xrpXRP/TRY
7,78 TL 0,80%
binance-usdBUSD/TRY
18,81 TL 0,02%
cardanoADA/TRY
7,32 TL 1,80%
dogecoinDOGE/TRY
1,70 TL 2,04%
matic-networkMATIC/TRY
22,20 TL 7,34%
Bağlantıyı kopyala