Gemini’ye Yatırımcıları Dava Açtı

geminiye yatirimcilari dava acti

Kripto para borsası Gemini’ye yeni davalar açılmaya devam ediyor. Şirkete son olarak faiz kazandıran programı nedeniyle dava açıldı.

Gemini’ye Bir Dava Daha

Salı günkü mahkeme dosyalarına göre, kripto para borsası Gemini, faiz getiren kripto ürünlerinin satışı nedeniyle yatırımcıları tarafından dava edildi.

Yatırımcılar arasında yer alan Brendan Picha ve Max J. Hastings, New York, ABD Güney Mahkemesinde kendileri ve “benzer durumdaki diğerleri” adına toplu bir dava açtı. Davacıların şikayetine göre jüri tarafından yargılanmayı talep ediyorlar.

geminiye yatirimcilari dava acti 2

Picha ve Hastings, müşterilere kripto varlıklarını ödünç verme karşılığında yüzde 7.4’e vatan faiz sunan Gemini’nin Kazanç programının, ABD menkul kıymetler yasasına göre bu varlıkları menkul kıymet olarak kaydetmediği söyleniyor. Dosyalama, Gemini’nin kripto borsası FTX’in iflas başvurusunda bulunması ve iflas etmesinden kaynaklanan sorunlar nedeniyle Gemini’nin borçlusu olarak işlev gören Genesis Trading’de bir likidite krizi yaşanması ele alınıyor.

Davacılar söz konusu ürünün 16 Kasım civarında aniden durdurulduğunu söylüyor. Kişiler tarafından yapılan başvuruda şu ifadeler kullanıldı:

Genesis, 2022’de FTX Trading Ltd. (“FTX”) de dahil olmak üzere kripto piyasasında bir dizi çöküşün sonucu olarak mali sıkıntıyla karşılaştığında Genesis, Gemini Earn yatırımcılarından ödünç aldığı kripto varlıkları iade edemedi.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
442.134,64 TL 2,25%
ethereumETH/TRY
30.322,26 TL 2,40%
tetherUSDT/TRY
18,81 TL 0,11%
usd-coinUSDC/TRY
18,80 TL 0,16%
bnbBNB/TRY
5.948,05 TL 3,56%
xrpXRP/TRY
7,78 TL 0,80%
binance-usdBUSD/TRY
18,81 TL 0,02%
cardanoADA/TRY
7,32 TL 1,80%
dogecoinDOGE/TRY
1,70 TL 2,04%
matic-networkMATIC/TRY
22,20 TL 7,34%
Bağlantıyı kopyala