Gemini’den Signature Bank Açıklaması

geminiden signature bank aciklamasi

Cameron Winklevoss ve Tyler Winklevoss’un sahibi olduğu kripto para borsası Gemini’den Signature Bank açıklaması geldi. Kısa bir süre önce düzenleyiciler tarafından kapatılan ve faaliyetlerine son verilen Signature Bank’ta Gemini’nin varlıklarının olup olmadığı merak ediliyordu. Gemini, açıklamasında Signature Bank’ta herhangi bir varlık bulundurmadığını belirtti.

Gemini’nin Signature Bank’ta Varlığı Bulunmuyor.

Kripto para borsası Gemini tarafından yapılan açıklamada, düzenleyiciler tarafından kapatılmış olan Signature Bank’ta müşteri fonu ya da Gemini doları (GUSD) varlığı bulundurmadığını belirtti.

geminiden signature bank aciklamasi 2

İflas eden Signature Bank ile ortaklığı bulunan Cameron Winklevoss ve Tyler Winklevoss’un sahibi olduğu kripto para borsası Gemini, tüm müşteri fonlarının artık JPMorgan, Goldman Sachs ve State Street Bank’ta tutulduğunu belirtti. Gemini ayrıca bazı GUSD rezervlerinin de Fidelity’de tutulduğunu açıkladı. Gemini tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Signature Bank ile ilgili haberleri duymak gerçekten çok üzücü. On yılın büyük bir kısmında Gemini ve sektörümüz için inanılmaz ortaklıklarından birisi oldu. Gemini müşterileri üzerinde herhangi bir etki oluşmasının önüne geçmek için bankacılık ortaklarından kaynaklanan karşı taraf risklerini aktif olarak izlemeye devam edecek.

Düzenleyici kurumlar Silicon Valley Bank’ın kapatılması kararının ardından Signature Bank’ın da kapatılmasına karar vermişlerdi. Son olarak Signature Bank ve Silvergate, kripto şirketleri tarafından kullanılan en popüler bankalar arasında yer alıyordu. An itibariyle her iki banka da faaliyetlerine son vermiş oldu.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
533.913,60 TL 1,34%
ethereumETH/TRY
33.971,06 TL 1,48%
tetherUSDT/TRY
19,17 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
6.029,56 TL 0,50%
usd-coinUSDC/TRY
19,17 TL 0,07%
xrpXRP/TRY
10,27 TL 2,74%
cardanoADA/TRY
7,13 TL 3,86%
staked-etherSTETH/TRY
33.857,11 TL 1,68%
dogecoinDOGE/TRY
1,42 TL 2,09%
matic-networkMATIC/TRY
20,76 TL 3,16%
Bağlantıyı kopyala