Gemini Borsası, 7 Milyar Dolar Değerleme Elde Etmek İstiyor

gemini borsasi 7 milyar dolar degerleme elde etmek istiyor

Cameron ve Tyler Winklevoss tarafından kurulan New York merkezli kripto para borsası Gemini, finansman turu sırasında 400 milyon dolar toplama yolunda ilerliyor. Bloomberg’in haberine göre Gemini, yaklaşık 7 milyar dolarlık bir değerleme elde etmek istiyor.

Gemini 400 Milyon Dolarlık Finansman Turu Düzenlemeyi Planlıyor

Kripto para borsası Gemini, 400 milyon dolarlık bir finansman turu düzenlemeyi planlıyor. Ancak, henüz üzerinde anlaşmaya varılmadığı için belirlenen toplam değer değişebilir.

gemini borsasi 7 milyar dolar degerleme elde etmek istiyor 2

Gemini, geçtiğimiz birkaç ay içinde toplu olarak milyarlarca dolarlık fon sağlayan diğer kripto şirketlerine katılacak. 17 Kasım’da Ethereum geliştiricisi ConsenSys, 200 milyon dolar fon topladığını duyurmuştu. Bu durumda değerlemesini 3.2 milyar dolara çıkardı. Bunun yanında kripto borsası FTX, rekor kıran 900 milyon dolarlık finansman turunu Ağustos ayında tamamlamıştı. Ardından Ekim ayında 400 dolar daha topladı. FTX’in şu andaki değerinin 25 milyar dolar olarak biliyor.

Ayrıca Ocak ayında Gemini’nin kurucu ortağı Cameron Winklevoss, borsanın halka arz yapmayı planladığını söyledi. Bir başka büyük kripto para borsası Kraken de 2022’de halka açılmayı düşünüyor. Kraken, 20 milyar dolara kadar bir değerleme istiyor.

Hatırlatmak gerekirse; Cameron ve Tyler Winklevoss tarafından kurulan Gemini, bazı birkaç yeni varlık ile birlikte SHIB’i de listelediğini duyurmuştu.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 736.496,20 TL 0,86%
ethereum
Ethereum (ETH) 59.736,43 TL 1,87%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 8.151,81 TL 3,71%
tether
Tether (USDT) 12,56 TL 0,20%
solana
Solana (SOL) 2.861,35 TL 6,37%
cardano
Cardano (ADA) 20,22 TL 0,65%
xrp
XRP (XRP) 12,68 TL 0,33%
polkadot
Polkadot (DOT) 479,82 TL 0,11%
usd-coin
USD Coin (USDC) 12,56 TL 0,16%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,71 TL 2,42%
Bağlantıyı kopyala